7m


7m

hyundai

"Afganistan'da barışın sağlanmasında Türkiye'ye büyük sorumluluk düşüyor"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin düzenlediği programda konuştu. Erbakan, Afganistan'da barışın yeniden sağlanmasında Türkiye'nin büyük sorumlulukları olduğunu söyledi.

Siyaset 28.08.2021, 18:50
"Afganistan'da barışın sağlanmasında Türkiye'ye  büyük sorumluluk düşüyor"

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Afganistan'da barış ve kardeşliğin yeniden tesisi için Türkiye'ye büyük sorumluluk düştüğünü söyledi.

Erbakan, partisince düzenlenen "Güçlü Lider, Güçlü Kadro ile İktidara Yürüyüş" programında yaptığı konuşmada, yeni tip koronavirüs salgınının dünyadaki bütün insanların aşılanması amacıyla ortaya atılmış bir araç olduğunu öne sürdü.

Erbakan, İçişleri Bakanlığının aşı olmayanlara düzenli olarak PCR testi uygulanması yönündeki genelgesinin iptali için gelecek hafta içinde Danıştaya başvuracaklarını açıkladı.
Memur ve emekli maaşlarına yapılan zamma da değinen Erbakan, zam oranlarının gerçek enflasyon rakamlarına uygun olmadığını savundu. Erbakan, iktidara gelmeleri halinde memur ve emekli maaşlarına yüzde 50 zam yapacaklarını söyledi.

Fatih Erbakan, ABD'nin Müslüman ülkelere yönelik politikalarını eleştirerek, "Amerika, Müslüman ülkelerde iş birliği yaptığı unsurları zamanı gelince kullanıp çöp kutusuna atıyor. Afganistan'da dış güçlerin değil, Afgan halkının çıkarlarını önceleyen kucaklayıcı ve birleştirici adımların atılması, barış ve kardeşliğin yeniden tesisi için Türkiye'ye büyük sorumluluk düşüyor." diye konuştu.


Yorumlar (2)
H. M 11 ay önce
Nasıl bir sorumluluk istersen sen o sorumluluğu al orada görev yapmaya başla düşünceniz aynı yolda
Erbakan 11 ay önce
Daha çok erbakan haberleri okumak istiyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@