kebir reklamı

" Cemaate acımak yok !"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın gündeminde17 Aralık operasyonu vardı."17 Aralık sabahından itibaren gelişmeleri soğukkanlılıkla takip ediyoruz" diyen Erdoğan, "Eğer soğukkanlı olmasaydık daha kötü şeyler ol


banner197

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan'ın gündeminde17 Aralık operasyonu vardı.

"17 Aralık sabahından itibaren gelişmeleri soğukkanlılıkla takip ediyoruz" diyen Erdoğan, "Eğer soğukkanlı olmasaydık daha kötü şeyler olurdu. Çok hızlı bir şekilde tedbirimizi aldık. Muhalefetin umutsuz olduğu, siyaset dışı şer ve güç odaklarını umutsuz olduğunu ve çirkin eylemlere girileceğini defalarca söylemiştik. Dünyada artık sesi çok çıkan, adaletin ve vicdanın sesi haline gelen Türkiye'nin yükselişini durduralım dediler. Çözüm sürecini bozalım bu ülkede yeniden kan akıtalım gençlerin ölmesini sağlayalım dediler. Bir tek operasyon paketinin içine bütün bu kirli niyetleri koydular. Artık olay şu: Acırsanız acınacak hale gelirsiniz" dedi.

Erdoğan'ın konuşmasından satırbaşları;

Veladetinin yıldönümünde Peygamberimizin emir ve tavsiyelerinin hatırlanmasını ve idrak edilmesini gönülden arzuluyorum. Rabbime tüm müslümanlara zihin berraklığı vermesi konusunda dua ediyorum. Hazreti Rasul'ün kardeşlik tavsiyelerinin onun izinden gittiğini iddia eden herkes için bir ibret vesilesi olmasını temenni ediyorum.

"PLANLANAN OPERASYON DEVREYE SOKULMUŞ"

Herşey hazırlanmış görev dağılımı yapılmış. Tek tek belirlenmiş. Sosyal medyada operasyon başlatılmış. Görev dağılımları yapılmış. Kalemler verilen emirleri kağıda dökmeye basılmış. Uluslar arası basına yabancı dilde yoğun bir dezenformasyon yapılmış. Yalan yanlış bilgiler aktarılmış. Ekonomiyi etkilemek üzere kötümserlik pompalanmış. Maşa olarak kullanılan örgüt tüm taraftarlarını harekete geçirmiş ve hükümete karşı bir kampanyanın fitili ateşlenmiş. İftira, itham yalan tehdit korkutma sindirme şantaj her ne varsa devreye alınmış. Yolsuzluk kisvesi altında büyük bir belirsizlik ve kaos oluşturmak için hangi araca ihtiyaç varsa hepsi harekete geçirilmiş. Aylardır yıllardır planlanan operasyon devreye sokulmuş.

"SOĞUKKANLI OLMASAYDIN KÖTÜ ŞEYLER OLURDU"

17 Aralık sabahından itibaren gelişmeleri soğukkanlılıkla takip ediyoruz. Çünkü daha önce de yapıldı bunlar. Eğer soğukkanlı olmasaydık daha kötü şeyler olurdu. Çok hızlı bir şekilde tedbirimizi aldık. Muhalefetin umutsuz olduğu, siyaset dışı şer ve güç odaklarını umutsuz olduğunu ve çirkin eylemlere girileceğini defalarca söylemiştik. Ak Parti'nin tekrar birinci parti olacağını görenlerin, sandıkta Ak Parti ile rekabet edemeyeceklerini anlayanların çok çirkin yollara tevessül edeceğini defaatle ifade ettik.

"AZİZ MİLLETİMİZ TUZAĞI GÖRDÜ"

17 Aralık bu çirkin tezgahın tezahür ettiği tarih oldu. Bir kaç yerde yanlış yaptılar kendilerini ele verdiler. Birincisi milletin ferasetini, demokrasiye yönelik muhabbetini hesaba katmadılar. İlk andan itibaren, aziz milletimiz tuzağı gördü. Bu tuzağa karşı tavrını çok net koydu. 17 Aralık sonrasında Samsun, Ünye, Fatsa, Ordu, Görele, Sakarya, Manisa, İzmir, Ankara ve İstanbul'da halkımızın normalin üzerinde bir heyecanla desteğine şahit olduk.

"ALLAH ONLARDAN RAZI OLSUN"

Türkiye'nin her ilinden mesajlar aldık hatta dünyanın sayısız şehrinden dostlarımızın bize hayır dualar ettiğine şahit olduk. Sevenlerimiz yapılanın bir komplo olduğunu ve darbe girişimi olduğunu gördüler ve Allah onlardan razı olsun, hepsi de yüreklerini ortaya koydular.

"İNTİKAM ALALIM DEDİLER"

Yolsuzluk iftirasıyla hükümeti yıpratalım derken başka hesaplarını da görmek istediler. Bir taşla kuş katliamı yapmaktı niyetleri. Türkiye üzerinde kimin hesabı varsa bu operasyona dahil ederek arzularını yerine getirmeye çalıştılar. Türkiye'nin ekonomisini de altüst ettiler. Faizleri yükseltip eskisi gibi kazanalım dediler. Türkiye'nin hamlelerini ve politikalarını sarsalım dediler. İstikrarlı büyümeyi sekteye uğratalım dediler. Mavi Marmara'nın Mısır'da dik duruşun, Suriye'de insani tavrın, Filistin'de vicdani itirazın intikamını alalım dediler.

"TÜRKİYE'NİN YÜKSELİŞİNİ DURDURALIM DEDİLER"

Dünyada artık sesi çok çıkan, adaletin ve vicdanın sesi haline gelen Türkiye'nin yükselişini durduralım dediler. Çözüm sürecini bozalım bu ülkede yeniden kan akıtalım gençlerin ölmesini sağlayalım dediler. Bir tek operasyon paketinin içine bütün bu kirli niyetleri koydular. Ama o tuzak ayaklarına dolaştı. Bize dış mihrakları soruyorlar. Bu operasyonda dış mihrak nerede diye istihza ediyorlar. Bu operasyon eğer başarıya ulaşmış olsaydı, darbe başarılı olsaydı kazanan kim olacaktı? Bu operasyondan Türkiye'nin kazanacağını iddia edecek bir tek aklı selim bulabilir misiniz? Faiz lobilerinin silah lobilerinin kaos lobilerinin kazanacağı bir operasyonun milli olabilme ihtimali var mı? Bu operasyon milli olan ne varsa ona kastetmiştir.

"7 GÜN BOYUNCA AKLIN NEREDEYDİ?"

Hükümete kastetmiş dolayısıyla milli iradeye kastetmiştir. Halkbank'a kastetmiş dolayısıyla milli bankaya kastetmiştir. Bu operasyon milli birlik sürecimize kastetmiştir. Milli İstihbarat Teşkilatımıza kastetmiştir. Suriye'deki Türkmen kardeşlerimize insani yardım ulaştırmaya çalışıyoruz. Adana'da bir savcı bunu engellemeye çalışıyor. Bir yargı mensubunun kendi ülkesindeki istihbarat kurumuna husumet beslediğini hiç görmedik. Bu savcı Reyhanlı olayı olunca 7 gün boyunca oraya gitmedi. 7 gün boyunca aklın neredeydi? Hadi buyrun ilgili olanlar bunu incelesinler. Türkiye maalesef bunu yaşadı. Milli teşkilata yönelik hasmane tutum kabul edilemez. Adana'dan kalkıp Hatay'a MİT'in yardımını engellemek için geliyorsa o savcı ihanet etmiştir. O savcı kendi ülkesine değil ülkesinin düşmanlarına maşalık etmiştir. Neden yapıyorlar bunu? Kendi ülkelerinin dahi milli kurumlarını tehdit ediyorlar.

"BUNDAN SONRA DAHA FAZLASI ORTAYA ÇIKACAK"

Aziz Türk milletinden değil, mensubu oldukları örgütten emir ve talimat alıyor öyle hareket ediyorlar. Uluslar arası kirli odakların elinde oyuncak olmuş bir örgüt adeta efsunladığı mensuplarını kendi ülkeleri aleyhine örgütlüyor. Siz kimsiniz ki bu ülkenin milli istihbarat teşkilatına karşı husumet besliyorsunuz. Suç işleyenler ifadeye dahi çağrılmazken, köşe yazarları ifadeye çağrılıyor. Gazete yöneticileri ifadeye çağrılıyor. Hani bunlardan siz muzdariptiniz. Bir savcı çıkıp sadece iddialar üzerinden sahte ihbarlar üzerinden demokrasiyi katletme, ülkeyi kaosa sürükleme cüretinde bulunabiliyor. Geçmişteki bazı yargılamaların da üzerinde çok büyük soru işaretleri olduğunu artık net olarak görüyoruz. Sahte ihbarlar, sahte delillerle tasarlanmış yargı mensuplarıyla insanların nasıl mahkum edildiklerini daha belirgin şekilde görüyoruz. Bütün bunlar hukuk saikiyle adalet saikiyle değil tamamen örgüt saikiyle yapılıyor. Yargının tümünü zan altına asla alamam. Bunun içinde yürütme de var. Bunlar müşterek yapılıyor. 17 Aralıktan bugüne kadar devletin kurumları içinde nasıl bir çark kurulduğu net olarak görülüyor. Göreceksiniz bundan çok daha fazlası ortaya çıkacak.

"ACIRSANIZ ACINACAK HALE GELİRSİNİZ"

Dünyaya yönelik muasır medeniyetler seviyesine nasıl çıkacağız buna yoğunlaşalım. Ama maalesef içerde de ister istemez buraya da biraz enerji harcamak durumunda kaldık. Bunları meydana çıkarmak zorundayız. Artık olay şu: "Acırsanız acınacak hale gelirsiniz."

Nasıl bir takiyyenin nasıl bir kokuşmuşluğun hüküm sürdüğü ortaya çıkacak. Malezya'da ifade ettim, virüs vücuda girmiş. Sinsi bir şekilde yerleşmiş. Çoğalmış bir anda vücudu esir almak üzere. Ancak bu bünye kendisini sinsi bir virüse teslim edecek kadar zayıf değil.

"SALDIRI MİLLİ İRADEYİ HEDEF ALMIŞTIR"

Yapılan operasyon Ak Parti hükümetine yönelik değil, Türkiye Cumhuriyeti'nin tamamına yapılmış bir operasyondur. AK Partili olsun olmasın, herkes şunu iyi bilmelidir ki, yolsuzluk kılıfına gizlenmiş bu saldırı esasen milli iradeyi hedef almıştır. Dün başka hükümetlere yapılanlar bize de yapılmaya başlanmıştır. Eğer durdurulmazsa yarın başka hükümetlere de bu saldırılar yapılacaktır. 11 yıl boyunca bu ülkeye nasııl ilkleri yaşattıysak her saldırıyı bertaraf ettiysek bugün de göğsümüzü siper edecek ve yarınların Türkiye'sinin herkes için aydınlık olmasını sağlamış olacağız. Biz bu mücadeleyi kendimiz adına partimiz adına değil, en başta Türkiye adına, 76 milyon adına veriyoruz. Her bir ferdin de oynanan oyunu ve tuzağı göreceğine buna karşı duracağına yürekten inanıyoruz.

"ÇÖZÜM SÜRECİ DE HEDEFLENMİŞTİR"

Bu sürecin Türkiye'de inançlı kesimleri mağdur etmesine asla izin vermeyiz. Örgütün üst yönetimiyle oradaki diğer vatandaşlarımızın hassasiyetlerini birbirinden ayırıyoruz. O başka o başka. Samimi insanlar, samimi gayretlerle fedakarlıkta bulunurken, örgütün üst yönetimindekilerin bunları başka amaçlarla istismar ettikleri anlaşılıyor. Yıllarca buralarda fedakarca hizmet etmiş samimi kardeşlerimizden oynanan oyunu görmelerini bekliyoruz. Bir çok sinsi hedefin yanında çözüm süreci de hedeflenmiştir.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hasan gülay - 4 yıl önce
Cemaatin türkiye ve dünyadaki faaliyetlerinden ötürü bende sempati duyuyordum.lakin bu adamların diyetleri farklı imiş.akıllı olan bunlardan uzak dursun.
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
aziz milletin tuzağı gördü mü ? güldürmeyin adamı aziz milletinin gözü menfaat çıkar dan başka bir şey görüyor mu acaba ? hangi saldırı kardeşim açıkla artıkta öğrenelim kim saldırıyor neyle saldırıyor belge koy kanıt koy konuşmakla olmuyor bu işler. çözüm süreciymiş neyi çözdünüz ayıptır yahu kürdistanın bir resmi açıklanmadığı kaldı doğuda. bu millet ruh hastası mazoşist aç kalalım çoluk çocuğumuz perişan olsun istiyoruz o yüzden türkiye gelişmesin istiyoruz öyle mi ? şaka gibi yahu dalga geçer gibi hep aynı nutuklar sıktınız artık aptal yerine koymayın bizi. kendi kitlenize oynuyorsanızda buna gerek yok onlar koşulsuz itaat ediyor size onların hiçbirşey bu vatan umurlarında değil
Avatar
güven yılmaz - 4 yıl önce
Tunkay herzamanki gibi gene zırvalamışsın 8 satır yazı yazmışsın üşenmiyormusun o kadar saçmalıkları yazarken bu saçmalımlara ayıracağın zamanı kitab okumaya ayırsan iyi olmazmı mesala Kadir Mısıroğlunun kitablarını okuyabilirsin (Bir mazlum Padişah Sultan 2.Abdulhamid kitabını okusan böyle saçma yorumlar yazmaktan kurtulsan nefesini böyle saçma yorumlarla tüketmek yerine zamanını kalan ömrünü Allah yolunda harcasan.Caaaaaar kaba kâğıt
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
türkiye de bir tane paralel devlet var o da akp-kck paralel devleti
Avatar
tuncay türk - 4 yıl önce
güvencik seni muhatap alıp cevap vermeyeceğimi söyledim ama bir taraftan da üzülüyorum kendince sürekli bana sataşıp sana cevap vermemi adam yerine koymamı önemli hissetmeni sağlamamı istiyorsun seni de severim cahil falansın ama iyi bir kardeşimizsin :) güvencim kitap ve okuma konusunda ama hiç tartışamayacağım seninle kusura bakma seninde ne kadar çok kitap okuduğun kullandığın ilkokul 2 seviyesindeki türkçen den belli. güvencim bari türkçeyi düzgün kullanmayı öğren de ondan sonra bana sataş akıl ver böyle komik olmuyor mu ?
Avatar
MURAT BAŞKAN - 4 yıl önce
senelerdir esnafım. en son olaylardan çıkartımlarımızı size aktarayım.

1-işyerine gelen her fax zamlı tarifeleri içeriyor

2-tv yi açtığımda milletimin %20-25 fakirleştiğini görüyorum

3- istikrarın ne demek olduğunu tekrar gözden geçirmek için fırsatımız oldu

4 en önemliside bu durki " ben halkım ve amerika benim başkanımı artık seçmeyecek" İZİN VERMEYECEĞİZ

iktidarı devirmek isterken bize zarar veren kendini bilmezler BİZ SİZİ İYİ BİLİYORUZ
Avatar
emirhan Özkan - 4 yıl önce
Artik herkes neyin dogru neyin yanlis oldugunu anladi .Cemaati n gercek yuzunu herkes gordu sirf cikarlarin zedeleniyor diye bi ulkeyi karistirmak senin neyine kardesim, pansilvanyadan bu ulkeyi yonetmeye caalisanlara bu ulkeyi ve BASKAN ımızı yedirtmeyiz !!
Avatar
hamza seyis - 4 yıl önce
insanı doyur ondan sonra ahını al. ya yokluk görmediniz yada varlığı görünce doymadınız. bundan yıllar önce menderesi harcayan millete dağıttığı bugday oldu. devleti eleştirmek farklı birşey devleti küçük görmek daha farklı. görüyorum ki bu farkı idrak etmekte zorluk çekenler var. siyasi görüşle devleti ayıramayan insanlar neyin savunucusu anlayamadm. yolsuzluk olayı bilinen birşey. bunu yapmayan varmıydı. bunu külahıma anlatın.