banner526

Modern Pozitif Bilimler

banner513

Salih Cora referandum sonuçlarını Haber61'e değerlendirdi

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora: "Bizim beklentilerimiz daha büyüktü ama bizde bundan dersimizi çıkaracağız"

Sivas 16.04.2017, 19:58 16.04.2017, 20:49

Haber61 / Özel Haber / Tuncay Lakot

Türkiye'nin tarihi bir oylama için sandık başına gittiği bugün Trabzon yüzde 66.50 oranla 'Evet' oyu vererek yeni anayasayı ve Cumhurbaşkanlığı sistemini onayladı. AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora Trabzon referandum sonuçlarını ve türkiye referandum sonuçlarını Haber61'e değerlendirdi. 


AK Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora şu açıklamalarda bulundu: "Türkiye yeni bir sisteme merhaba demiştir. Türkiye'de çok önemli bir anayasa değişikliği halk oylamasına sunuldu ve halkımız ekseriyetle oyunu evetten yana kullanmıştır. Yeni bir sisteme,koalisyonun tarihe karışacağı bir Türkiye'ye yarın uyanmış olacağız. Türkiye bu sistemle birlikte geleceğini garanti altına aldı. Krizler artık geride kaldı. Milletimize teşekkür ediyoruz. Demokrasi kazanmıştır. Sandıkta büyük demorkasi dersi verildi. Bizim beklentilerimiz daha büyüktü ama bizde bundan dersimizi çıkaracağız. Partimizden MHP'den diğer siyasi partilerden istediğimiz oyu aldık mı almadık mı bununla ilgili değerlendirmelerde bulunacağız. Bundan sonraki süreç Türkiyenin her yönüyle kazandığı bir süreç olacak. Bunu seçimden önce hep söylemiştik ama birileri sürekli korku impratorluğu havası yaratmaya çalıştı."

Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Hangi 3 yıl önce
Demokrasi hani nerde göremiyoruz?Daha bekle birkac yil ozaman dahada cok demokrasiyi göreceksiniz
Ertan 3 yıl önce
Sayın vekil hukuk fakültesi mezunu olarak siz bile bu sonucun bu ülkeye hayırlı olmadığını eminim biliyorsunuz ama çark malesef sizleride dişliye takıp sürüklüyor inşAllah güzel ülkemi kötü günlere sürüklememişsinizdir bu seçimle bu sonuçla
Satarili 3 yıl önce
Öyle bir demokrasiki daha milletin ayağına gidip oy isteme derdiniz olmayacak. Millette anlayacak son demokratik hakkımızı 2017 de kullandık diye
İbrahim çevik 3 yıl önce
Demokrasi dersimi şike dersimi cümle alem gördü. Tankı tüfeği ile, YSK sı ile, hakimi bürokratı hazinesi belediyesi ile devletin namus ve ahlakı ve dahi adaleti nasıl katlettiğinin dersini gördük.
osman 3 yıl önce
Zvallı çocuk demokrasinin ne olduğunu bilmiyor
Yasin 3 yıl önce
Salih bey gözün aydın tmm parlementodasın.
Ahmet 3 yıl önce
Adalet personellerinin sorunları içinde iki kelime değerlendirme yapar mısınız sayın vekilim

Gelişmelerden Haberdar Olun

@