TSK açıkladı PKK'ya ağır darbe - Soro öldürüldü

TSK yaptığı açıklama ile Şırnak'da 26 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.

TSK açıkladı PKK'ya ağır darbe - Soro öldürüldü

Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde dünden itibaren devam eden çatışmada, şimdiye kadar 26 terörist etkisiz hale getirildi.


Gün içerisinde devam eden çatışmanın bilançosunu açıklayan Şırnak Valiliği'nden yapılan son yazılı açıklamada, "İlimiz Bestler-Dereler bölgesinde 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı sorumluluğunda Nalaguva Tepe bölgesinde bugün saat 13.40'ta Hava Kuvvetlerimizin ateşi ile 7 bölücü terör örgütü mensubu daha etkisiz hale getirilmiştir. Dünden itibaren bölgede devam eden operasyonlarda toplam 26 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirilmiştir" denildi.

BESTLER/DERELER SÖZDE CEPHE SORUMLUSU ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından operasyonla ilgili bilgilendirmede ise şöyle denildi; "Operasyon kapsamında Nalaguva Tepe bölgesinde tespit edilen teröristlere yönelik icra edilen operasyonda ilk tespitlere göre yedi terörist daha etkisiz hale getirilmiştir. Buna ilave olarak bir terörist de unsurlarımızca açılan ateş sonucu etkisiz hale getirilmiştir. Şu ana kadar operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 26 olmuştur. Operasyon devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Besta (Bestler/Dereler) sözde cephe sorumlusu SORO kod (İran uyruklu) adlı terörist olduğu tespit edilmiştir."
YORUM EKLE
YORUMLAR
Süleyman Özmen
Süleyman Özmen - 3 yıl Önce

Geberetin it sürülerini Kandilide başlarına yıkın

merandes
merandes - 3 yıl Önce

gebert gebert bitmez mi bu enikler ?

kerem
kerem - 3 yıl Önce

MaşşAllah. Allah arttırsın. Tez zamana kökü kurur İnşAllahh.

SIRADAKİ HABER

banner513