Sinop Valiliğinde "Açık Kapı" bürosu oluşturuldu

Sinop Valiliği, İçişleri Bakanlığınca başlatılan Açık Kapı Milletin Kapısı Projesi kapsamında vatandaşın talep, öneri ve sorunlarını doğrudan iletebilmesi için "Açık Kapı" bürosu oluşturdu.

Sinop 14.05.2018, 12:36
Sinop Valiliğinde "Açık Kapı" bürosu oluşturuldu

Sinop Valisi Hasan İpek, büronun açılışında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun himayelerinde başlatılan "Açık Kapı" uygulamasını hizmete aldıklarını söyledi. 

Valiliğin girişinde güzel bir mekan oluşturulduğunu dile getiren İpek, tek amaçlarının vatandaşların taleplerinin hızlı bir yerine getirmek olduğunu dile getirdi. 

Büronun oluşturulması noktasında en ince ayrıntısına kadar dikkat ettiklerini ifade eden İpek, şunları söyledi:

"Mesela memurumuzun oturduğu sandalye ile vatandaşımızın oturduğu sandalye eşit seviyede ve karşılıklı. Amaç daha samimi bir ortam oluşturmak. Şimdi işlerini çözmekte zorluk çeken vatandaşlarımız buraya gelecekler ve taleplerini iletecekler, varsa sorunları onu anlatacak ve çözüm arayacaklar. Ben büronun Sinop halkına hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum." 

Açılışa, vali yardımcıları, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, İl Jandarma Komnutanı Albay Halil Altınbaş, muhtarlar ve diğer ilgililer de katıldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@