7m

7m

hyundai

Sinop'ta elektrik arızaları gideriliyor

Kar yağışından dolayı hasar gören enerji dağıtım hatları onarılıyor.

Sinop 28.01.2022, 13:23
Sinop'ta elektrik arızaları gideriliyor

Sinop’ta son zamanlarda aşırı kar yağışından meydana gelen buzlanmadan dolayı enerji dağıtım hatları hasar görürken, Sinop’un Mertoğlu köyünde YEDAŞ ekipleri sorunu gidererek elektrik enerjisini tekrar sağladı.

Olumsuz hava şartlarının iletkenlerde kopmalara neden olduğu ve kentlerde kısa süreli elektrik enerjisi kesintilerinin yaşandığına dikkat çeken YEDAŞ Sinop İl Koordinatörlüğü, tüm bölgelere elektrik enerjisi verdi.

Çalışmalar doğrultusunda arıza ekiplerince kısa süreli kesintilerin yapıldığını açıkladı. YEDAŞ’ın Arıza Onarım Bakım ekibi, kar, yağmur, fırtına gibi doğal veya çevresel faktörlerden etkilenen elektrik dağıtım şebekesini iyileştirerek tedarik sürekliliğini artırıyor.

YEDAŞ, geniş bölgelere elektrik dağıtımı sağlayan trafo, dağıtım merkezi ve panoları kontrol ederek bakımlarını gerçekleştiriyor. Elektrik direği, iletken izolatör ve ayırıcı varlıkları yeniliyor. YEDAŞ ekipleri, çok uzun yıllardır enerji dağıtımı sağlamakla birlikte can ve mal güvenliğini en üst seviyeye çıkarıyor.
Sinop'ta elektrik arızaları gideriliyor


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@