7m


7m

hyundai

350 kiloluk domuzu gören şaştı kaldı!

Sinop Türkeli'de, domuzların tarım alanlarına zarar verdiğinden şikayetçi olan köylüler, avcılardan yardım istedi

Sinop 26.12.2019, 10:53
350 kiloluk domuzu gören şaştı kaldı!

Sinop Türkeli'de, domuzların tarım alanlarına zarar verdiğinden şikayetçi olan köylüler, avcılardan yardım istedi. 6 kişilik avcı ekibi, 5 saatlik iz sürümünün ardından 350 kilogramlık domuzu vurarak öldürdü. Domuzu gören köylüler şaşkınlıklarını gizleyemezken, avcılar ise son yıllarda yakalanan en büyük domuz olduğunu dile getirdiler.

Sinop'un Türkeli ilçesinde, tarım alanlarına zarar veren yaban domuzları için Türkeli Avcılar ve Atıcılar Kulübü üyeleri, gece avlanmanın yasak olduğundan dolayı Güzelkent köyü ormanlık alanında sabah saatlerinde ava çıktı. 6 kişilik avcı ekibi 5 saatlik takibin ardından yaklaşık 350 kiloluk domuzu avladı.

İZ SÜRDÜLER
Dev domuzu yakalamak için ayak izleriyle yola çıkan Türkeli Avcılar ve Atıcılar Kulübü üyelerinden 6 kişi, yaklaşık 5 saat sonra buldukları dev domuzu vurdular. Yanına yaklaşan avcılar, gördükleri dev domuz karşısında şaşkınlıklarını gizleyemeyerek hatıra fotoğrafı çekildiler.

350 kiloluk domuzu gören şaştı kaldı!

SON YILLARIN EN BÜYÜĞÜ
Türkeli Avcılar ve Atıcılar Kulübü Başkanı Salih Yıldız, yaptığı açıklamada, "Köylüler, bölgede çok sayıda domuz bulunmasından dolayı şikayetçiydi. Kulübümüze rica ettiler, kulübümüz üyeleri de bölgede av yapmak için yola koyuldu. Yapılan avda da son yıllarda karşılaşılan en büyük yaklaşık 350 kilogram ağırlğında, 25 santimetre boyunda dişi olan dev domuzu yakalandı" ifadelerini kullandı.


 


 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@