En Çok İzlenen Videolar

Popüler Videolar

Sibel Suiçmez’den İstanbul Sözleşmesi çıkışı! Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi yok hükmündedir”

Gündem 25.03.2021, 18:26

Trabzon Barosu Başkanı Avukat Sibel Suiçmez, İstanbul Sözleşmesinin Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile iptal edilemeyeceğini söyledi.

Haber61 TV’de her hafta Çarşamba günleri ekranlara gelen “Aleni Sorular” programında Atakan Kadıoğlu’nun konuğu Trabzon Barosu Başkanı Avukat Sibel Suiçmez oldu.

Gündeme oturan İstanbul sözleşmesinden çıkılması kararını değerlendiren Suiçmez, Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin hak gaspına yol açması nedeniyle anayasaya aykırı olduğunu belirterek kararnamenin bu nedenle geçerli olmadığını vurguladı.

Suiçmez, “Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin de bir hak gaspına yol açtığı için anayasamıza aykırı olduğu için baştan beri söylüyorum. Bu sözleşme temek hak ve özgürlükler üzerine konumlanmış bir sözleşme. Temel hak ve özgürlükleri ortadan kaldıracak veya kısıtlamayacak sözleşmelere tek başına cumhurbaşkanı bir kararname ile imza atmasıyla, çekilemeyeceğini düşünüyoruz. Dolayısıyla yoklukla maluldür bu cumhurbaşkanlığı kararnamesi diyoruz ve yok hükmünde olduğunun tespiti talebimiz de var” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@