Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, kulübün menfaatlerini düşünmek zorunda olan kişiler olduklarını, yaptıkları her hamlenin, attıkları her adımın altında bu anlayışın yattığını söyledi.

Şener yaptığı açıklamada, eylül ayının takım açısından son derece başarılı geçtiğini belirterek, ''Elde ettiğimiz sonuçlarla yıllar sonra yeniden liderlik koltuğuna oturduk. Amacımız elbette bu başarıları sezon sonuna kadar taşımak ve takımımızı hep zirvede görmektir'' dedi.

Bunu başaracak bir kadroya ve teknik heyete sahip olduklarını kaydeden Şener, şunları vurguladı:

''Bundan sonra yolumuza dikkatli bir şekilde devam edeceğiz. Hedeflerimiz büyük ve o hedeflere adım adım gideceğiz. Geride bıraktığımız ayda, takımımızın başarısı kadar gündemimizi meşgul eden bir diğer konu da Yattara meselesiydi. Bu konuyu artık kapatmak istiyoruz. Bizler kulübümüzün menfaatlerini düşünmek zorunda olan kişileriz, yaptığımız her hamlenin, attığımız her adımın altında bu anlayış yatıyor. Şu anda kadar geçen süreçte takım adına kullandığımız tercihlerin isabeti elde ettiğimiz sonuçlarla kendisini açıkça gösterdi.''

Şener, yeni oluşmuş bir ekip olduklarını ve zaman zaman iniş çıkışlar yaşayabileceklerini de ifade ederek, şöyle devam etti:

''Adaptasyon sürecini çabuk geçtiğimiz düşünülse de dengeli hareket etmekte fayda görüyoruz. Camiamızın bizlere vereceği desteği de fazlasıyla önemsiyoruz. Taraftarlarımız yağmur güneş demeden sürekli yanımızdalar. Her fırsatta bize olan güvenlerini açıkça gösteriyorlar. Trabzonspor'un karakterini yansıtan bu ruha erişip süreklilik sağladığımız taktirde, engelleri aşarken fazla zorluk çekmeyiz. Türkiye'de artık takımlar arasında büyük güç farklılıkları kalmadı. Herkes birbirini yenebilecek seviyeye geldi. İlk haftalarda rakiplerimizin kaybettiği puanlar bunun en önemli ispatı. Aynı durumlarla karşılaşmamak için çok dikkatli davranmalıyız.''