Salih Cora: “Mega projeler devam ediyor”

Salih Cora seçim çalışmalarını sürdürüyor.

AK Parti Trabzon Milletvekili Avukat Salih Cora, seçim çalışmalarında hız kesmiyor. Seçmenin gördüğü ilgi  ile çevresine enerji veren CORA ,Arsin’de de yoğun bir ilgi ile karşılandı.

Burada yaptığı konuşmada ;Trabzon meydanını hınca hınç dolduran ve tarihi bir miting gerçekleştirmemizi sağlayan hemşehrilerimize teşekkür ediyoruz. İnsanlar sel olmuş miting meydanına aktı. Platformun görüldüğü her yer doluydu. Coşku hakimdi. Ramazan ayı olmasına rağmen rekor katılım vardı. Alan hiç boşalmadı. Cumhurbaşkanımız mitingi beğendiğini ifade etti. Kendisi ile yaptığımız görüşmelerde Trabzon’daki mega projelere devam sözü verdi. Demiryolu büyük bir proje. İhale edildi. Proje çalışması devam ediyor. İkinci üniversite kuruldu. Yeni kampüs İle geliştireceğiz. Avni Aker yıkıldı. Yerine bölgenin en büyük yeşil alanı Millet Bahçesi kurulacak. Şehir hastanesi muazzam bir yatırım. Bu da yatırım programına alındı. Yer tahsis işlemleri yapıldı. Zigana Tüneli ve Kanuni Bulvarı devam ediyor. Ama Arsin’i de ilgilendiren  tarihi bir iş yapıyoruz. Bu sadece Trabzon’un değil Türkiye’nin vizyon projelerinden birisidir.” dedi.

Salih Cora: “Mega projeler devam ediyor”

İlçeye çok büyük bir yatırım kazandırdıklarını belirten Salih Cora, “Yoğun uğraşlar, büyük emeklerle Arsin’e kazandırdığımız Yeşil Endüstri Bölgesi proje aşamasındadır. Böyle devasa bir yatırım için Trabzon’a özel kanun çıkarttık. Bu öyle kolay birşey değil. Komisyon odalarında sabahladık. Büyük emek sarfettik. Akabinde de proje çalışmasına başladık. Bu Trabzon için tarihi bir adımdır. Şehir ekonomimiz her açıdan fayda görecek, piyasa canlanacaktır.  Tam olarak faaliyete geçtiğinde 7000 kişi burada istihdam edilerek Trabzon’un istihdam alanında önemli bir problemine neşter vurulacak. İşsizlik oranı yüzde beşlere inecek. Beyin göçünü durduracak bir proje. Ülkemizin gelişmesine katkı sağlayacak ihracat odaklı üretim yapılacak .Aynı zamanda şehrimizin kalkınma hızı katlanacaktır.” açıklamasını yaptı.

Salih Cora: “Mega projeler devam ediyor”

Trabzon’da  yüksek teknoloji ürünleri imal eden endüstriyel bir üs kurulacağını  ifade  Salih Cora, “Trabzon bu proje ile çağ atlayacak. Çok önemli bir eşiği geçecek. Biz burada klasik bir Organize Sanayi Bölgesi kurmuyoruz. Bu alanda ileri teknoloji ürünleri üretilecek. Bu ürünlerin ihracatı ile ithalat açığımızı kapatacağız. Her alana müsaade edilmeyecek. Kimseye arsa satılmayacak. Sadece belirlenen sektörlerde üretim yapmak için yatırımcıya kullanım hakkı vereceğiz. Belki yerli otomobilin, İHA’nın, SİHA’nın parçaları Arsin’de üretilecek. Yükte hafif pahada ağır, katma değeri yüksek ürünler şehrimizden dünyanın dört bir tarafına satılacak. Arsin ticari bir üs, marka bir yer olacak. Lojistik hizmetlerin devreye girmesiyle birlikte ek istihdam alanları oluşacak. Trabzon’un topyekûn bu projeyi sahiplenmesi gerekiyor. Mega projelerimizin tamamlanması için destek istediğimiz hemşehrilerimiz yanımızda olduklarını seçimlerde iradeleriyle göstereceklerdir.” şeklinde konuştu.

Salih Cora: “Mega projeler devam ediyor”

YORUMLAR

yorum-537431
ibrahim çevik
mega projeler,,, dış borç 1 trilyon dolara çıkar, mahkemeler akp il binasına taşınır.. dolar 10 tl.. barzani ankarada ikamet eder. fetö ile tekrar kucaklaşılır.. kabineye bir damat daha girer.. ekrem cengiz servetini 5 e katlar.. say yavrum say. yaptıklarınız yapacaklarınızın garantisi..

yorum-537433
Vatandaş
Yapay yapa bitiremedi iz mega projeleri

yorum-537422
Faran
Arsinde doğalgaz çalışmaları neden durdu acaba. Yoksa 24 Haziran’dan sonra nabza göre şerbet mi verilecek. Erdem bey ne dersiniz bu işe...

yorum-537440
Fatih
Artik tamam acacaginiz kahvelerde keki siz yer cayi tek basiniza siz icersiniz memleket fabrika beklerken bunlar kahve acacagiz diyor vizyona gel

yorum-537451
Gümüşhane 29
Milletin Cumhurbaşkanı Muharrem ince

yorum-537501
mordo mavı
trabzonda 61 proje olacaktı 6 tane oldu mu acaba

yorum-537514
Musti
Bir vatandas olarak mega, süper, hiper, ultra projelerden ziyade sunlarin saglanmasini görmek isterim yöneticilerden. Genis kaldirimli caddelerde sorunsuz birsekilde bebek arabasiyla yürüyebilmek. Sel, yagmur vs durumlarda aracla veya yaya gidiyorsam su göletleriyle karsilasmamak. Hafta sonunda kafami dinleyebilecegim, zaman gecirebilecegim parklar, plajlar. Ise gitmek istedigimde trafigi düsünmeden yola cikabilmek. Kapali otoparklar. Yaya gecidinin üzerinde park etmeyen araclar ve bu gibi seylerin engellenmesi icin insanlara yeterli park alanlarinin sunulmasi. Kisacasi insanlara insan oldugunu, onlara deger verildigini gösteren temel yatirimlar. Temel saglam olunca üzerine isteginiz mega veya hiper projeleri inşaa edin, zaten karsi degiliz, yapiyorsunuz da. Ama su temel meselelere de bir öncelik verin artik. Hayirli Bayramlar.

BUNLARA DA GÖZ ATABİLİRSİNİZ