Vahşet! 13 yaşındaki kızını tinerle yaktı

Şanlıurfa'da bir baba 13 yaşındaki kızını, evlenmek istemediği gerekçesiyle, üzerine tiner dökerek yaktı. Kızını öldüren cani baba tutuklandı.

Şanlıurfa 04.09.2021, 12:40 05.09.2021, 10:28
Vahşet! 13 yaşındaki kızını tinerle yaktı

Şalıurfa’da evlenmek istemediği için babası tarafından üzerine tiner dökülerek ateşe verilen, kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Filistin asıllı olan Suriye uyruklu Amara Dwla'nın (13) babası Ahmet Mohammad Dwla tutuklandı, kız kardeşi Lamur Dwla (12) ise devlet koruması altına alındı.

Olay, önceki gün Şıhmaksut Mahallesi'nde meydana geldi. Aslen Filistin asıllı olan Suriye uyruklu Ahmet Mohammad Dwla, kızları Amara ve Lamur Dwla (12) ile birlikte 4 ay önce Sıhmaksut Mahallesi'ndeki bir eve yerleşti. İnşaatlarda kalıpçı ustası olarak çalışan baba Dwla, kızı Amara'yı evlendirmek istedi. Kızının buna karşı çıkmasına kızan baba, Amara'yı dövdükten sonra banyoda üzerine tiner dökerek ateşe verdi. Baba, sesin duyulmaması için yüksek sesle müzik açtı, sonra küçük kızı ile evden kaçtı. Kapıyı kırıp içeri giren komşuları tarafından çağırılan ambulansla hastaneye kaldırılan Amara Dwla doktorların tüm müdahalesine karşın kurtarılamadı. Amara Dwla'nın, hastaneye götürülürken babası ve kız kardeşinin ismini verdiği ortaya çıktı.

Vahşet!


Ölen kızın ifadesi üzerine harekete geçen polis, Ahmet Mohammad Dwla ile Lamur Dwla’yı yolda yürüdükleri sırada gözaltına aldı. Emniyette yapılan sorgusunda suçunu kabul etmeyen Ahmet Mohammad Dwla, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı, kızı Lamur Dwla ise devlet koruması altına alındı.

Morga kaldırılan Amara Dwla’nın cenazesinin 3 günlük defin sürecinde yakınları gelmezse kimsesizler mezarına defnedileceği bildirildi.

Yorumlar (3)
Gazi 2 ay önce
Siyasal İslam ve radikalleşmenin sonu budur işte Atatürk devrimlerine ve cumhuriyete ilelebet sarılalım orta doğu çöplüğünde bizi aydınlığa götürecek tek şey bu yoksa Afganistan'dan farkımız olmaz.
devos 2 ay önce
5 sene afganistan da çalışmış biri olarak söylüyorum kesinlikle haklısın. taliban olayları başladıktan sonra yorumlara bakıyorum o kadar boş yorumlar varki sanki ben gitmemişim millet kalmış orda diyorum . bırak oradaki kadınların çektiği eziyeti ben gördüm . böyle bir hayat olamaz .bırak kadınları erkekler bile baskı altında. kadınlar intihar etme amacında çok kötü hayatlar yaşıyorlar. erkekler sakal bırakacak , okumayacak , savaşacak başka yolun yok . Bizle çalışan tercümanlar , soförler bile tehdit ediliyordu. Adamlar yanımızda ağlıyordu ne yapacaz diye . Bende düşündüm bizim ülkemizde bu halde olsa ne yapardık diye . Kazanımlarımızın değerini iyi bilmeliyiz
Tonyali 2 ay önce
Ülkeye doldurduğunuz insan profillerine bir bakın gurur duyun öz kızına bu caniligi yapan sokaktaki vatandaşa ne yapar derhal derhal Suriye'ye gönderin derhal hepsini bir tane bile kalmasın bir baba olarak içim parcalandi biz bunlarımi besliyoruz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@