Tehlikeli gerginlik! Çok sayıda gözaltı var!

Şanlıurfa’daki gerginlikte çok sayıda kişi gözaltına alındı 

Şanlıurfa 29.09.2018, 20:42
Tehlikeli gerginlik! Çok sayıda gözaltı var!

Şanlıurfa'da çıkan kavgada 2 kardeşin Suriyeliler tarafından öldürülmesinin ardından yaşanan gerginlikte çok sayıda kişi gözaltına alındı. 

Geçtiğimiz Perşembe günü Eyyübiye ilçesi Osmanlı Mahallesi'nde komşu olan Türk ve Suriyeli ailelerin çocukları arasındaki tartışma nedeniyle çıkan kavgada, Suriyelilerin ateşlediği tüfekten çıkan saçmalara hedef olan 5 kardeşten Mahmut ve Mesut Dağ ölmüş, 3'ü ise yaralanmıştı. Yaşananların ardından sosyal medyada örgütlenerek sokaklarda taşkınlık çıkaran kişiler, polisin müdahalesiyle engellendi. Dün de kentte sosyal medya hesaplarından Suriyelilere karşı sokağa çıkma çağrısı yaptığı belirlenen 8 kişi, polis tarafından gözaltına alındı. Bugün öğleden sonra kentin birçok bölgesinde valinin ve diğer yöneticilerin sağduyu çağrısına rağmen bazı kişiler sokağa çıktı. Haşimiye Meydanı ve Atatürk Mahallesi başta olmak üzere birçok bölgede toplanan göstericiler, çevredeki Suriyelilere ait iş yerlerinin camlarını kırdı. Polis ekiplerinin müdahale ettiği gruptaki bazı kişiler gözaltına alınırken, gerginliğin devam ettiği kente çevre illerden de takviye ekipler gönderildi. Olayda çok sayıda kişi gözaltına alındı. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (5)
zafer 1 yıl önce
MILLETE GINA GELDI BU SURIYELILERDEN. HALK ARTIK ILLALAH GETIRDI BUNLARDAN. IPSIZ SAPSIZ NE VARSA ALDILAR. ÖNCE BIR KENDI MULLETINI BIR DOYUR. "ÖNCE CAN SONRA CANAN"
hasan 1 yıl önce
bir şey olamaz.yine sandıkta gidip tıpış oyu akp ye verirler.
can 1 yıl önce
İstanbulda yaşıyorum artık dayanılacak gibi değil.İnsanlar bir yerde patlayacak önünde kimse duramayacak
Sevgül 1 yıl önce
Ya bi defolun gidinnnn artık istemiyoruz sizi sizde hiçmi onur namus yok
oguz 1 yıl önce
urfa lilarda olmasa haberlerde ne izleyecegiz

Gelişmelerden Haberdar Olun

@