Tonyalı kuryeci öldü, kapatmak sonra akıllarına geldi!

Açık bırakılan çukur, Tonyalı Tolga'nın ölümüne neden olduktan sonra kapatıldı.

Tonyalı kuryeci öldü, kapatmak sonra akıllarına geldi!

Samsun'da dün kazada ölen pizzacıda paket servisi yapan Tolga Açıcı'nın (25), motosikletinin hakimiyetini kaybetmesine neden olan çukur kapatıldı.

Kaza, dün saat 01.30 sıralarında Atakum ilçesi Körfez Mahallesi Toplu Konut Bulvarı meydana geldi. Bir pizzacıda paket servisçi olarak çalışan Tolga Açıcı, 55 BAP 07 plakalı motosikleti ile son servisini yaptıktan sonra dönüşe geçti. Açıcı yönetimindeki motosiklet, yolda oluşan çukura düşmesi sonucu kontrolden çıkıp ağaca çarptı. Ağır yaralanan Tolga Açıcı, olay yerinde yaşamını yitirdi. Kazayı haber alan Samsun Motosikletli Kuryeler Derneği üyeleri de olay yerine geldi. Aydınlatma yetersizliği ve kaskın kalitesizliğinden yakınan dernek başkanı Arslan Soylu, "Kazanın olduğu yere bakacak olursanız, aydınlatmanın çalışmaması sebebiyle çukuru görme şansınız yok. Bu çukur bir can aldı, böyle giderse daha çok can alır. Bazılarına kolay geliyor olabilir ama ailesinin canı yanacak. İş yerinin kullandığı kask kalitesiz bir kask, belki ekipmanı daha sağlam olsa arkadaşımız şu an yaşıyordu" dedi.

Tonyalı kuryeci öldü, kapatmak sonra akıllarına geldi!

Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı. Samsun Eğtiim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan otopsi sonrasında Açıcı'nın cenazesi yakınlarına teslim edildi. Açıcı, Trabzon'un Tonya ilçesi Büyükmahalle Mahalesi'nde dün düzenlenen cenaze töreniyle toprağa verildi.  

Öte yandan kazaya neden olduğu iddia edilen yoldaki çukur da dün asfalta yama yapılarak kapatıldı. Mahalle sakini Hasan Budak, yaklaşık bir aydır yoldaki bu çukurun mevcut olduğunu belirterek, "Zaten korkuyorduk. Birkaç sefer de ben arabayla girdim zaten bu çukura. Çocuğun ölümünden sonra bu çukur kapandı. Yazık günah değil mi? Bu ülkede ölen öldüğüyle mi kalıyor? Çok üzülüyorum. Belediye demek ki görevini yapmıyor. Yapsa bu çukur zamanında kapanırdı. Yukarda bir çukur daha var, orada dün kapandı. İş makineleri hala çalışmaya devam ediyor hatta. Bu çukurların kapanması için illa bir şey mi olması lazımdı? Buna bir nevi, 'suç bastırma' denir" dedi.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
İskender
İskender - 1 hafta Önce

Yol hangi kurumun sorumluluğunda ise ona dava açılır

manuel
manuel - 1 hafta Önce

yol yaptik tren yaptik ey gidi

Köyden İndim Şehire !
Köyden İndim Şehire ! - 1 hafta Önce

Maalesef bizi yönetenler hala bir köy de muhtarlık yaptığını sanıyor açın gözünüzü lütfen köy denilen yerler artık şehir oldu ana yolda şehirin ortasında o çukur öyle bırakılır mı insan iki tane uyarı levha koyardı ?

Uğur yalçın
Uğur yalçın - 1 hafta Önce

Abdül suriyeden ğeldi heral ellam evet kader var kazada var ama bizde sadece kaza var bol bol trafikte ve iş kazaları hat safhada Allah insana akıl fikir zeka verdi olabileceğe önlem al dedi iyi o zamam Abdül efendi kadere hastalandığında dr ğitme ilaç falan alma ameliyat da olma kaderinde yaşamak varsa yaşarsın Abdül kardeş değilmi

Abdül
Abdül - 1 hafta Önce

Kadere İnanmıyor musunuz? Hangi parti gelirsen Allah’ın yazdığı kaderi kimse değiştiremez.

Serkn6161
Serkn6161 @Abdül - 1 hafta Önce

Abdül sen bu kadercilikle otur evinde ölümü bekle

Fatma
Fatma - 1 hafta Önce

Çok üzüldüm ailesine sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum ????????????????

banner421

banner443