7m


7m

hyundai

Samsun'da yaşanan dayak olayında fllaş gelişme

Bafra'da önce su sıçratıp sonra dövdükleri yaşlı adam olayında sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Samsun 01.08.2018, 09:04
Samsun'da yaşanan dayak olayında fllaş gelişme

Türkiye'yi ayağa kaldıran görüntüler ile ilgili flaş gelişme!

Bafra Cumhuriyet Başsavcılığı, Samsun'un Bafra ilçesinde 72 yaşındaki kişinin darbedilmesine ilişkin bazı basın yayın organlarında çıkanhaberlere ilişkin açıklama yaptı.

Başsavcılıktan yapılan yazılı açıklamada, 31 Temmuz 2018 tarihinde  ulusal basında yer alan "72 yaşındaki adam öldüresiye dövüldü" başlıklı habere  ilişkin olarak kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklamanın yapılmasına  ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Haberde adı geçen 1948 doğumlu mağdur S.Y'nin, 24 Temmuz'da meçhul  şüpheliler tarafından yaralandığı aktarılan açıklamada, "Aynı gün Bafra ilçesinde  bulunan özel bir hastaneye kendi imkanlarıyla gelerek tedavisini yaptırdığı  sırada adli olarak bilgi sahibi olunarak soruşturma başlatılmış, nöbetçi  cumhuriyet savcısı tarafından meçhul şüphelilerin çevredeki kamera kayıtlarından  tespitlerinin yapılması talimatı verilmiştir. Haber içeriğinde bulunan kamera  kayıtlarından yaralama suçunu gerçekleştiren C.Y. ve Ç.Y.D. kimlikleri tespit  edilerek kolluk tarafından ifadelerinin alınmasının ardından serbest  bırakılmışlardır." ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Soruşturma dosyasının Cumhuriyet Başsavcılığımızca 30 Temmuz 2018  tarihinde tevzi edilmesi ve kamera görüntülerinin çözümünün yapılması sonucunda  olay daha ayrıntılı değerlendirilerek şüphelilerin "beden ve ruh bakımından  kendisini savunamayacak durumda bulunan kişiye yönelik kasten yaralama" suçundan  yeniden yakalanarak gözaltına alınmaları talimatı verilmiş olup, adli kolluk  görevlileri tarafından şüphelilerin yakalanma çalışması devam etmektedir. Olaya  ilişkin yeni bir gelişme olduğunda kamuoyu bilgilendirilecektir. Kamuoyuna  saygıyla duyurulur."


Yorumlar (5)
ERDAL BAYTAR 4 yıl önce
Samsun da bir kişi yaşlı adamı dövüyor. Güvenlik güçleri adamı yakalıyor ifadesini alıp serbest kalıyor ama o da ne! birden olay medyada duyulunca vuran şahıs için tekrar arama kararı çıkıyor Giresun da aynısı olmadı mı medyada olay çıkınca hemen işlemler yapılıyor.insan düşünüyor, başsavcı bey diyor ki görüntüleri izledik eeee o zaman adamı niye bıraktın. şimdi niye yakalama kararı çıkarttınız uzun lafın kısası şu iyiki varsın medya bundan sonra benim içişleri bakanlığından isteğim her elektrik direğine bir kamera takılması.ve medyanın whatsap numaralarını kayıt edin. böylece başımıza olay gelse kamera görüntüsü dahi bir işe yaramıyor medyada haber olmayınca benden uyarması. son 2 örnek bunu gösteriyor.
Seyyah 4 yıl önce
Komik olmayın. Adam darp edilmiş, hastane darp raporu vermiş, eşi şahit olaya, siz ifade alıp serbest bırakıyosunuz. Olay basına yansıyınca görüntülere bakıp tekrar yakalama kararı çıkarttık diye açıklama yapıyorsunuz. Bırakın Allah aşkına.
Ahmet Kücük 4 yıl önce
Nerde tayip erdogan? Ben almanyada yasiyorum böyle bir olayi almanyada yapsalar en 6 seneden baslar. Ama türkiyede kanun denen bir şey malesef yok. Simdi sizlere soruyorum okadar oy verdiginiz tayip erdoganiniz nerde kanunlar nerde öyle bir ülke haline geldikki türkiye olarak herkes heryerde istedigi gibi adam dövüp vura biliyor. Yazik von yazik
Ugur şirin 4 yıl önce
Kamuoyuna açıklmama her türlu delil elimizde varken sanıkları serbest bıraktık sonra olay basında görüntüleriyle yayınlanıp bir kamuoyu baskısı oluşunca aldıgımız talimatla tekrar harekete geçip sanıklari yaklamaya karar verdik dayak yiyecekseniz saldırıya veya tacize uğramayı düşünüyorsanız lütfen kamerali ve kamuya açık yerlerde olmaya dikkat ediniz duyurulur.
Ugur şirin 4 yıl önce
Ahhh şu bagımsız medya yokmu ahh durduk yere yok yaşlı adami dövdüler yok kadına kıza saldırdılar sacma görüntüler halkın keyfini kaçıracak şeyler ne güzel çekirgelerin yaşantısını verse su kurbağalarının hayatını çiçek böcek filmleri göç kuşları gibi ama yok illa böyle saçma şeyler verip durduk yere bırakılan suçlulari tutuklatacak iş mi bu simdi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@