7m


7m

hyundai

Samsun'da sınava alınmayan adaylar göz yaşlarını tutamadı

Samsun'da sınava giremeyen adaylar ağladı yakınları kapıyı yumrukladı.

Samsun 05.08.2018, 13:26
Samsun'da sınava alınmayan adaylar göz yaşlarını tutamadı

Samsun'da 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavına geç kalıp giremeyen adaylar gözyaşlarını tutamazken, yakınları da okul kapısını yumrukladı.

Bugün saat 10.00'da başlayıp 75 dakika sürecek olan 2018-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) Sınavı Samsun’da 47 okulda 15 bin 516 adayın katılımı ile başladı. Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi kampüsü içerisinde 26 okulda 8 bin 568 aday, ayrıca Kurupelit Kız Meslek Lisesi ve Garip Zeycan Fen Lisesi'nde 677 aday sınava girdi. Bu bölgelerde sınav nedeniyle bazı yollar trafie kapatıldı. OMÜ'de bazı adaylar sınava geç kalmamak için koşarak okul kapısından içeriye girmeye çalıştı. Kampüs içerisinde araç trafiğinin de yoğun olduğu zamanlarda öğrenciler araçlardan inerek sınav yerlerine koşarak yetişmeye çalıştı. Saatin 10.00'u göstermesiyle okul kapıları kapandı ve geç kalan bazı adaylar sınava giremedi. Sınava giremeyen adaylar gözyaşlarını tutamazken, bir adayın yakınları ise içeri girebilmesi için okul kapısını yumrukladı. Güvenlik güçlerin de sözlü olarak müdahale ettiği olayda sınava giremeyen adaylar ve yakınları okul önünden ayrıldı.

Samsun'da sınava giremeyen adaylar ağladı yakınları kapıyı yumrukladı.


Yorumlar (1)
Alparslan 4 yıl önce
Yaa siz öğretmen olmayın zaten siz dersede geç kalırsınız sizin yetiştirdiğiniz öğrencide herşeye geç kalır. Trene mi bakıyordu. Sınav tarihi dün akşammı açıklandı uzun yoldanmı geldin. Sizi bırak sınava. Almayı sınav bölgesine bile almamak lazım

Gelişmelerden Haberdar Olun

@