7m


7m

hyundai

Samsun'da esnaf normale döndü

Samsun'da normalleşme sürecine geçen mekanlarda yoğunluk başladı.

Samsun 01.06.2021, 11:50 01.06.2021, 11:57
Samsun'da esnaf normale döndü

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan normalleşme adımları kapsamında Samsun'da kafe, kıraathane, restoran ve lokantalar bu sabah 07.00 itibarıyla masada servis vermeye başladı.
Korona virüsle mücadele kapsamında aylardır kapalı olan işletmeler 1 Haziran itibarıyla kapılarını müşterilerine açtı. Heyecanla iş yerlerini açarak müşteri ağırlamaya başlayan esnaflar, çok mutlu olduklarını söyledi.
Normalleşme sürecinde yeme-içme mekanları saat 07.00 ile 21.00 arası masa servisi, 21.00 ile 24.00 arası da paket servis olarak hizmet verecek. Sabahın ilk saatleri itibariyle İlkadım ilçesinde bulunan kıraathaneler yavaş yavaş dolmaya başladı. Restoran sahipleri ise paket servisinin yanı sıra masada servis vermenin kendilerinin korona döneminde iyi geleceğini söyledi.

Samsun'da esnafın normalleşme sevinci


"Şükürler olsun sonunda açıldı"

Bir restoran sahibi Kemal Katırcıoğlu, "Uzun zamandır bekliyorduk. Şükürler olsun sonunda açıldı. Tabii, yine korona virüs tedbirlerini biz elimizden geldiği kadar devam ettireceğiz. İnşallah diğer vatandaşlarımız da devam ettirir de bir daha eski duruma gelmeyiz" dedi.

"Sevinçten sabaha kadar uyku uyuyamadım"

Tekrar masada servis vereceği için mutlu olduğunu dile getiren kıraathane sahibi Adem Yıldırım ise "Bugün çok mutluyuz, bugün bizim günümüz. Açıldı her yan, müşterilerimize kavuştuk. Müşterilerimizi özlemişiz. Allah bir daha o kötü günleri göstermesin. Sevinçten sabaha kadar uyku uyuyamadım. İnşallah daha iyi olur, önümüzdeki dönem inşallah parlak olur. Tedbirleri de elimizden bırakmayalım" diye konuştu

Samsun'da esnafın normalleşme sevinci


Yorumlar (1)
Ali Papa 1 yıl önce
Genelgede ; masalar arası, 2 metre mesafe diyor amma,sabahtan beri yüze yakın işletmenin yanından geçtim.3-5 mekan hariç bu kurala uyan yok.(Ankara için yazdiğımı belirteyim)Sigara içmenin yasak olduğu caddelerde ,kilometre başına,mercekle okunabilecek büyüklükte yazısı olan küçük panoyla (Ankara da) yasağın hatırlatıl dığı direklerin önünde ve mekanlarının önünde sigara içip ,yoldan yürüyenleri dumana boğanlar hala var.(Yeni varyantların havadan çok seri bulaştığını uzmanlar söylüyor.) Geçen gün.tam polise şikayet edecektim,memur arkadaş maskesini çenesine alıp sigara yaktı .Kuralların ve tedbirlerin önemli bir bölümü .kayıtlı olsun diye formaliteden konulmus gibi.Pazar yerlerinde(zabıta karakolu olanlar dahil) eldivenl takan esnaf yok,elle seçtiren çok.Esnafin ,maskeleri çenesinde,ağızlarında sigara .Tedbirler konusunda ,belediyeler de çok ama çok yetersiz .Pandeminin ilk döneminde ,vaka sayısı günlük 500 lerde iken ,Çankaya Belediye başkanlığının önünde otobüs duraklarının arkasında ,2-3 tane dezenfektan koydular ,vakalar artınca kaldırdılar!!!!Yaptıkları işlerin reklamı için yüzbinler harcayıp sokaklara üçer beşer reklam asıyorlar ama dezenfaktanda ,masraftan kaçıyorlar .Hem kaymakamlıkların hemde belediyelerin tedbirler konusunda kulaklarını çekmek lazım.Buda seçimlerde olacak herhalde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@