7m


7m

hyundai

Samsun'da ehliyetsiz genç polis kurşunuyla hayatını kaybetti

Samsun'da 17 yaşındaki genç polis kurşunuyla hayatını kaybetti.

Samsun 14.01.2020, 11:17 14.01.2020, 12:05
Samsun'da ehliyetsiz genç polis kurşunuyla hayatını kaybetti

Samsun'da polisin kazara vurduğu genç hayatını kaybetti

Samsun'da polisin kazara vurduğu genç tedavi altına alındığı hastanede hayatını kaybetti.
Olay, Samsun'un Atakum ilçesinde 23 Aralık akşamı meydana geldi. İddiaya göre, 17 yaşındaki otomobil sürücüsü Yaşar Alperen Savaş, polis uygulamasından aracıyla kaçtı. Bu sırada polisler kaçan aracın peşine düştü. Polis uygulamasında görevli bir komiser yardımcısı, aracıyla kaçan Yaşar Alperen Savaş'ı yakaladı. Komiser yardımcısının silahı ateş aldı ve Yaşar Alperen Savaş başından vurularak ağır yaralandı. Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan Savaş, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak dün gece hayatını kaybetti. Savaş'ın ehliyeti olmadığı için polis uygulamasından kaçtığı ileri sürüldü.
Olaydan sonra gözaltına alınan komiser yardımcısının sevk edildiği nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldığı, idari soruşturma başlatıldığı ve açığa alındığı öğrenildi.


Yorumlar (4)
Yorumcu 2 yıl önce
Polis diye doğru dürüst eğitim vermeden bir dünya yeteneksizi atarsanız. Kafanızdan da vurur kıçınızdan da... Memlekette liyakat, mesleki ihtisas, eğitim diye bir şey kalmadı...
Serhat 2 yıl önce
Büyük bir talihsizlik.Bu tip polisden korkup kaçma vakaları insanları ve kolluk kuvvetlerini yanlış yapmaya sevk edebiliyor.Polislerin bu tür durumlara nasıl davranılacağı konusunda eğitim verilmediği apaçık ortada.Kriz yönetmeyi bilmiyen insanlara savunma adına silah vereceklerine onları geri hizmetlerde tutmayıda düşünecek kadar eğitimsiz eğitmenlerinde bu olumsuz vakada sorumlulukları vardir.Eğitim şart hemde hepimize.
köle 2 yıl önce
polistir vurur tabi çünkü polis teşkilatı üstün ırktır, biz sıradan halka istediğini yapabilir :) ve ayrıca kesinlikle kazara değil, adamın kafasına silah dayayıp sıkmıştır kesin
? 2 yıl önce
yinemi atakum ????????????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@