Samsun'da doktora darp

Samsun'da doktor darp edildiğini öne sürerek polise başvurdu.

Samsun'da doktora darp
banner432

Samsun'da bir doktor, hasta yakını tarafından darbedildiğini öne sürerek polise başvurdu.

Olay, Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servisinde saat 17.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, baş ağrısı şikayetiyle acile gelen bir hasta, kalabalığı görünce kendisinin sırasının öne çekilmesini istedi. Bunun üzerine hasta yakını ile Acil Tıp Asistanı Dr. Hüseyin Tufan Yanık arasında sıra tartışması çıktı. Tartışmanın arbedeye dönüşmesi üzerine hasta yakını, görevli doktora yumruk atarak darp etti. Dr. Hüseyin Tufan Yanık, darp raporu alarak saldırgandan şikayetçi oldu.

Yaşadığı olayı anlatan genç Dr. Yanık, “Yoğunluktan dolayı bir arbede yaşandı. Hasta yakını hastasına gereksiz bir öncelik tanınmasını istedi. Biz de bunun mümkün olmayacağını belirttik. Bunun sonucunda da tahammül gösteremeyip bana saldırdılar. Hemşireme de tacizde bulundular. Başıma, alnıma yumruk attılar. Bunu yapanlardan sonuna kadar şikayetçiyim” dedi. 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Türk Sağlık-Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, tüm STK'ların sağlıkta şiddete karşı birlikte mücadele etmesi gerektiğini söyledi.
Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 20:33

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Semih Atik
Semih Atik - 6 ay Önce

Bir insan sağlığını emanet ettiği insana nasıl saldırır . Bu kadar mı dejenere olmuş bu toplum

Mehmet Koc
Mehmet Koc - 6 ay Önce

Belgesel seyrediyorum hasta hayvanlar veteriner hekimlere hiç saltirmiyor. bizim bazı iki bacaklilar neden saltirir doktorlara anlamıyorum .

Murat331
Murat331 - 6 ay Önce

Veterinerine saldıran hayvandan çok doktoruna saldıran insanın olduğu bir toplumda yaşıyoruz.

SIRADAKİ HABER

banner204

banner393