7m


7m

hyundai

Samsun'da 3 çocuk annesi kadın 10 bıçak darbesiyle öldürüldü

Samsun'da bir kadın uzaklaştırmasının bittiği gün kocası tarafından 10 bıçak darbesiyle öldürüldü.

Samsun 01.02.2022, 23:41
Samsun'da 3 çocuk annesi kadın 10 bıçak darbesiyle öldürüldü

Samsun’da 38 yaşındaki 3 çocuk annesi kadın, uzaklaştırmasının bittiği gün kocası tarafından 10 bıçak darbesiyle öldürüldü.

Olay, Kavak ilçesinin Yaşar Doğu Mahallesi’nde bugün meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 3 çocuk annesi 38 yaşındaki G.K., kendisine şiddet uyguladığı için eşi B.K(40) hakkında 31 Aralık-31 Ocak tarihleri arasında uzaklaştırma kararı aldırıp 14 Ocak’ta da boşanma davası açtı. G.K. kocasının uzaklaştırma kararı dün bitince bugün korona olduğu için yeniden uzaklaştırma kararı aldırmaya gidemedi.

Kocasıyla aynı zamanda hala-dayı çocuğu olan GK.’nın kayınvalidesi Z.K. bugün genç kadının evine gitti. Annesinin peşinden eve giren B.K. eşine bıçakla saldırarak 10 yerinden bıçakladı. Ağır yaralanan ve 112 ekipleri tarafından Kavak Devlet Hastanesine kaldırılan G.K. yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. B.K. ve annesi Z. K. ise polis tarafından gözaltına alındı.

Samsun Barosu avukatlarından İlhan Ayrancı olayı sosyal medya hesabından duyurdu. Avukat Ayrancı yaptığı paylaşımda üzüntüsünü dile getirerek, "Çok üzgünüm ve kırgınım! Geliyorum diyen cinayete engel olun(a)madı. Sürekli tehdit eden eşine karşı boşanma davası açan müvekkilim G.K. uzaklaştırmasının bittiği gün eşi tarafından katledildi. Kovid nedeniyle karantinada olduğu için imzaya gidemediğinden katile tekrar uzaklaştırma verilmemiş ve o da bundan aldığı cesaretle zorla eve girip eşini bıçaklayarak katletmiştir. İnsan hayatı bu kadar ucuz olmamalı, somut tehdit varken daha etkin tedbir alınmalı. Artık yeter, kadın cinayetlerine son" ifadelerine yer verdi.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.


 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@