banner539

banner526

banner533

banner513

Şampiyona coşkulu karşılama

Boksta Avrupa 2’ncisi olan genç, Türkiye’nin gururu oldu

Samsun 30.10.2017, 15:12
Şampiyona coşkulu karşılama

Antalya’da düzenlenen Gençler Avrupa Boks Şampiyonası’nda İlkadım Belediyesi Sporcusu Berat Acar, Avrupa 2’incisi oldu. Genç sporcu Berat Acar’ı Samsun’a gelişinde ailesi ve yakınları davul-zurna eşliğinde büyük bir sevinç ve coşkuyla karşıladı.Samsun Otogarı'nda otobüsten iner inmez ailesinin yanına giderek hayır duasını aldığı babaannesi Dürdane Acar’ın elini öpen milli sporcu Berat Acar, daha sonra sevincini paylaşmak için İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok ile Gazi Hizmet Binası'nda bir araya geldi.
Şampiyona sonrası elde ettiği başarının sevincini paylaşan mili sporcu Berat Acar, “Benim bu başarıyı elde etmemde en büyük pay İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok desteğidir. Başkanımızın benim dışında birçok sporcuya da verdiği desteği biliyorum. Allah razı olsun” dedi.

Tok: “Türkiye’nin ve bizlerin gururu oldu”

Ziyarette Berat Acar’ın elde ettiği başarıdan dolayı gurur duyduğunu ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, milli sporcu Berat Acar’ı ve ailesini tebrik etti. Tok, “Spora yaptığımız yatırımlar ve verdiğimiz destekler genç sporcularımızca hiçbir zaman karşılıksız kalmadı. Son olarak da Berat evladımız bizim gururumuz oldu. Belediyemizin Mete Adanır Spor Salonunda Berat gibi binlerce gencimizi sporla taşıyoruz. Onlarda ulusal ve uluslararası turnuvalarda kazandıkları başarılarla göğsümüzü kabartmaya devam ediyor. Boks branşında Avrupa 2’ncisi Berat’ı evladımız ve ailesini tekrar tebrik ediyorum” diye konuştu.
 
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@