7m


7m

hyundai

Kudüs için pedal çevirdiler

Samsun'da Vali Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Kudüs'te yaşanan katliama farkındalık oluşturmak isteyen bisikletliler 7 kilometre pedal çevirdi.

Samsun 28.05.2021, 16:39
Kudüs için pedal çevirdiler

Filistin'de yaşanan katliama karşı farkındalık oluşturmak için Samsun'da “Kudüs İçin Bisikletini Al Gel” isimli etkinlik yapıldı.
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in de katıldığı etkinlikte bisikletliler tüm dünyaya, Kudüs’te yaşananlara dikkat çekmek ve çocukların ölmesini istemediklerini anlatmak için 7 kilometrelik parkurda bisiklet sürdü.

Kudüs için pedal çevirdiler

Programda konuşan Başkan Mustafa Demir, Türkiye olarak Filistin davasının yanında olduklarını dile getirerek, "Kudüs'te Filistinlere karşı bir katliam var. Zulüm var, işgal var. İnşallah bunu gençlerimiz vasıtasıyla tüm dünyaya Samsun'dan haykıracağız" dedi.

Kudüs için pedal çevirdiler

“Ümidimiz gençlikte” diyen Vali Zülkif Dağlı ise "Mescid'i Aksa'nın kurtuluşu da gençlerimiz vasıtasıyla olacak. Farkındalık ve duyarlılık kazandırma çalışmalarımızı Kudüs Platformu ve Mescid'i Aksa Platformu adı altında devam ettireceğiz. Gençliğimizin buna sahip çıkması son derece önemli" diye konuştu.
Atakum Gençlik Merkezi önünden başlayan bisiklet turu Yat Limanı’nda sona erdi.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@