7m


7m

hyundai

Kovid-19 sonrası gelişen sendrom 8 yaşındaki Toprak'ı hayattan kopardı

Batman'da sekiz yaşındaki Toprak, Kovid-19 sonrası gelişen multisistem inflamatuar sendromu (MIS-C) nedeniyle hayatını kaybetti. Küçük çocuğun cenazesi memleketi Samsun'da toprağa verildi.

Samsun 05.06.2021, 14:05 05.06.2021, 14:37
Kovid-19 sonrası gelişen sendrom 8 yaşındaki Toprak'ı hayattan kopardı

Batman’da görev yapan Samsunlu doktor çiftin 8 yaşındaki çocukları Toprak Kılınç, yakalandığı korona virüs sonrası ortaya çıkan multisistem inflamatuar sendromu (MIS-C) hastalığından hayatını kaybetti. Minik Toprak, memleketi Samsun'da toprağa verildi.

8 yaşındaki Toprak, Kovid-19 sonrası gelişen sendromdan hayatını kaybetti

Batman Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli İç Hastalıkları Uzmanı Doktor Şenol Kılınç ile Anestezi Uzmanı Doktor Gülsüm Kahveci Kılınç'ın çocukları 8 yaşındaki Toprak Kılınç için Atakum ilçesi Derecik Mezarlığında cenaze namazı kılındı. Cenazede Anne Gülsüm Kahveci Kılınç ayakta durmakta zorlandı. 8 yaşındaki oğlunun tabutun sarılarak, "Oğlum sen daha çok küçüktün" diyerek gözyaşı döktü. Cenaze namazının ardından Toprak Kılınç'in cenazesi mezarlıkta defnedildi. Cenazeye çok sayıda sağlık çalışanı katıldı.

8 yaşındaki Toprak, Kovid-19 sonrası gelişen sendromdan hayatını kaybetti


8 yaşındaki Toprak Kılınç'ın geçen ay Covid-19’a yakalandığı, tedavisinin ardından korona virüsü atlattığı ancak 4 hafta sonra bölgesel kas-iskelet sistemi ağrısı olarak bilinen miyofasiyal ağrı sendromu geliştiği, Adana'daki hastanede tedaviye alındığı, yapılan tüm müdahalelere rağmen dün hayatını kaybettiği öğrenildi.

Kovid-19 sonrası gelişen sendrom


Yorumlar (3)
adnan 1 yıl önce
kelimelerin kifayetsiz kaldığı andayım. yavrum benim sen bu insanoğluna hakkını helal etmediysen biz yandık... anne babasına yakınlarına Allah sabır versin, okurken bile yaşlarım sel oldu
Ahmet 1 yıl önce
Aynı hastalıktan kızını kaybetmiş bir baba olarak annesi babasına sabır dulerim Allah dayanma gücünü verir inşaAllah melek yavruya cennet köşesinde kavuşursunuz inşAllah
hakan 1 yıl önce
Allah rahmet eylesin. Ana babasına sabırlar versin. büyük acı

Gelişmelerden Haberdar Olun

@