banner491

Kendisi küçük yüreği büyük

Yaşıtları oyun oynarken o ev geçindiriyor

Kendisi küçük yüreği büyük

Samsun'un Terme ilçesinde yaşayan 15 yaşındaki lise 1. sınıf öğrencisi Barış Kabaş, her gün Ordu'nun Ünye ilçesine sepetiyle beraber simit satmak için geliyor. Yaşıtlarının gezdiği okul tatilinde, babasının vefatı sonrası ailesinin geçimine katkı sağlayan Barış, 9 yaşından itibaren simit satıyor. Ailesinin tek çocuğu olan Barış'ın en büyük hayali ise polis olmak. 

"BABAMDAN SONRA EVİMİZİN YÜKÜ BİZDE"

Babasının vefatının ardından simitçiliğe devam ettiğini söyleyen Barış Kabaş, "Babam üç ay önce vefat etti. Ailemi geçindirmeye çalışıyorum. Dokuz yaşımdan itibaren simit satmaya başladım. Simit satarken köydeki arkadaşlarım dalga geçiyor ama ben aldırış etmiyorum" dedi. 

Kendisi küçük yüreği büyük

"HAYALİM POLİS OLMAK" 

Büyüdüğünde polis olmak istediğini söyleyen Barış Kabaş, "Simitçilik yapıyorum, arkadaşlarım küçümsüyor. Günde ortalama 150 simit satıyorum. Küçük yaşta başladığım için müşterilerimde beni tebrik ediyor. Annem benim hep polis olmamı istiyor. Yaz tatili dışında okuluma devam ediyorum. Ancak okul olmadığı zamanlarda evime simit satarak destek oluyorum. Simit satarken bahşiş veren çok oluyor ancak ben kendi hak ettiğim dışında ücret almak istemiyorum" diye konuştu. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
WERT
WERT - 1 yıl Önce

Kendisi küçük yüreği kocaman sevgili kardeşim. Unutma güneş bir gün senin için de doğacaktır. Doğruluk yolundan ayrılmadığın sürece yüreğin gibi güzel günlerin olacaktır

MURATHANO
MURATHANO - 1 yıl Önce

BAHTIN AÇIK OLSUN GÜZEL YÜREKLİ ÇOCUK.

MERT
MERT - 1 yıl Önce

Helal olsun aslan parçası arkadaşlarına bakma hayalin Allah'ın izniyle olur inşAllah Allah yar ve yardımcın olsun. Aslan Parçası

furkan
furkan - 1 yıl Önce

Allah yardımcın olsun güzel çocuk

Hakan
Hakan - 1 yıl Önce

Hayatı insanları tanıdın.
Allah ın izniyle ilerde çok başarılı olacaksın.
Simit satmak güzel.
Biz küçükken ne işlerde çalıştık.
Ey gidi.Allah sağlık,afiyet, zenginlikler,başarılar, mutluluklarla ödüllendirsin seni.Güzel insan.

banner441

banner472