banner556

Karadeniz ilini karıştıran süper bulaştırıcı iddiası!

Katıldığı bir programda corona virüsüyle ilgili görüşlerini anlatan Prof. Dr. Mustafa Çetiner'in "Samsun'da süper bir bulaştırıcı vardı. Hamburgercide çalışıyor ve onlarca insana enfekte etti" ifadeleri kenti karıştırdı.

Samsun 28.03.2020, 14:18
Karadeniz ilini karıştıran süper bulaştırıcı iddiası!

Özel bir televizyon kanalında  canlı olarak yayınlanan “Akıl Çemberi” adlı programın konuğu olan İç Hastalıkları ve Kan Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Çetiner, Samsun ile ilgili dikkat çekici bir ifade de bulundu.

VATANDAŞLAR HABERİN DOĞRU OLUP OLMADIĞINI SORGULADI

Çetiner, canlı yayında ‘Samsun’da süper bulaştırıcı vardı’ deyince sosyal medya kullanıcıları olayın doğru olup olmadığı noktasında açıklama istedi.

‘UMREDEN GELEN DEDESİNDEN BULAŞTI’

Çetiner, “Samsun’da süper bir bulaştırıcı vardı. Detaylarını söylemeyeyim” dedi. Bu sırada programın moderatörlüğünü yapan Başak Şengül’ün “Nerede?” diye sorması üzerine ise, Prof. Dr. Çetiner,  “Türkiye’de. Dedesi umreden geldiği zaman ondan kapıyor. Bir büyük alışveriş merkezinde çok işlek bir hamburgecide çalışıyor çocuk. Ve onlarca insanı enfekte etti” dedi.

Kısa sürede sosyal medyada yayılan bu görüntüler sonrasında vatandaşlar AVM ve hamburgeciyi tespit etmeye çalıştı.

VALİDEN AÇIKLAMA: BÖYLE BİR DURUM YAŞANMADI

Videonun sosyal medyada hızla yayılmasının ardından Twitter hesabından bir açıklama yapan Samsun Valisi Osman Kaymak, iddianın doğru olmadığını dile getirdi.

Vali Kaymak paylaşımında şu ifadelere yer verdi:

* Sosyal medyada ve bazı internet sitelerinde yayınlanan ‘Samsun’da süper bulaştırıcı var’ başlıklı haber doğru değildir.

* İlimizde böyle bir durum yaşanmamıştır. Ülkemizin içinden geçtiği bu hassas dönemde lütfen resmi kurumlar tarafından yapılmayan açıklamalara itibar etmeyelim.

Sözcü

Yorumlar (12)
Ersan 11 ay önce
Biri anlı şanlı Prof., diğeri devletin koskoca valisi.... Çok ayıp....
Bülent Dilekoğlu 11 ay önce
Benim görüşlerim bilimle çelişiyorsa BİLİMİ seçin.M.Kemal ATATÜRK
fahri aydın 11 ay önce
ersan'nın dediği gibi hangisine inanalım
fatma çetinkaya 11 ay önce
napicağimizi nereye kime inanacağimi şaşurdik artik piskoleji adina bisey kalmadi adam söylúyo siz yalanliyorsunuz nerde ne var aciklansin herkez ona göre ònkemini alsin artik
Samsunlu murat 11 ay önce
Yorumsuz
Müslim şenocak 11 ay önce
Bunlar heb yalan haber dokdormus okumus ama şeydani okumu boyleleri heb var milledi kalyana kedirim isyan cikarmak niyetleri heb haci hocalar bulasdiriyorlar diyor olan avruban kelenleri hic soyluyorlarmi cunkü bunlar islamla isi vuruzle deyil
Kamu personeli 11 ay önce
Kamu personeli Allah bir derse inan, geri kalan hiç bir.lafa inanma
Murat özgümüşdağ 11 ay önce
Ben samsunluyum haber yüzde yüz doğru âvm kimse gitmeyecek mcdonals kimse gitmeyek diye bizim sevgili valimiz bu açıklamayı uygun goruyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@