7m


7m

hyundai

Karadeniz'e şehit ateşi düştü

Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kubilay Çon, Samsun'da toprağa verilecek.

Samsun 23.04.2022, 08:40
Karadeniz'e şehit ateşi düştü

Pençe- Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Kubilay Çon'un (24) acı haberi, Samsun'daki baba ocağına ulaştı. 


Hakkari- Yüksekova Dağ ve Komando Tugayı’nda görev yapan Piyade Uzman Çavuş Kubilay Çon, Pençe Kilit Operasyonu bölgesinde, teröristlerle çıkan çatışmada ağır yaralandı. Çon, kaldırıldığı Çukurca Sahra Hastanesi’nde şehit oldu. Şehit Çon'un acı haberi, Havza ilçesi Kamlık Mahallesi'nde yaşayan babası Alpay ve annesi Hafize Çon'a yetkililerce ulaştırıldı. Şehidin baba evi Türk bayrakları asıldı. 4 kardeşin en büyüğü ve bekar olduğu öğrenilen Şehit Çon’un cenazesi, cumartesi günü Hakkari'de düzenlenecek törenin ardından havayolu ile Merzifon'a getirilecek. Çon'un cenazesi aynı gün, Havza ilçesinin Kamlık Mahallesi’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazı sonrası toprağa verilecek


Yorumlar (3)
salih 1 ay önce
ALLAH RAHMET EYLESİN.
VAKFIKEBİR-BOZKURT 1 ay önce
Allah rahmet eylesin.Mekanı Nur Cennet olsun..Gariban geldin..Gariban büyüdün..Gariban gidiyorsun.Zengin Aile çocukları ya da bir yerlerden torpili olan Şanslı çocuklar asla Uzman olmazlar..GÜLE GÜLE YİĞİT ŞEHİDİM.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@