7m


7m

hyundai

Karadeniz'den sadece 30 dakika içerisinde çıkarılan pislik şaşırttı

“5 Haziran Dünya Çevre Günü” etkinleri kapsamında Karadeniz'de dalgıçlar tarafından temizlik yapıldı. Sadece 30 dakika yapılan su altı temizliğinde araba tekerleği bile çıkması pes dedirtti.

Samsun 05.06.2021, 12:18
Karadeniz'den sadece 30 dakika içerisinde çıkarılan pislik şaşırttı

Samsun'da Dünya Çevre Günü etkinleri sabah saatlerinde başladı. İlk olarak Karadeniz sahilinde havadan helikopter destekli Sahil Güvenlik Komutanlığı, polis ve Samsun Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı dalgıçları tarafından su altı temizleme işlemi yapıldı. Karadeniz'den çıkan çöpler ise şoke etti. Dalgıçlar tarafından temizleme işleminde su canlıların hayatını tehlikeye sokacak çok sayıda plastik metal ve cam atıklar ile araba lastikleri bile çıktı.

Karadeniz'den sadece 30 dakika içerisinde çıkarılan pislik şaşırttı

"Samsun'dan Türkiye'ye önemli bir mesaj vermiş olduk"

Denizden kısa sürede birçok atık çıkarıldığını söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Büyükşehir Belediyemiz, sahil güvenliğimiz, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğümüz, TEMA Vakfımız, Turmepamız ile birlikte farkındalık oluşturarak çok güzel etkinliklere imza attık. Dalgıçlarımızla beraber bugün geldik ve limandan atıkları çıkardık. Dolayısıyla burada çıkanların tamamına yakını çok uzun yıllar denizde kaybolmayacak plastikler, metaller, şişelerdir. Bu dünya, gelecek nesillerimizin bize emanetidir. Biz bu bilinçle birlikte hareket ediyoruz. Samsun'da bu konuda bir duyarlılık var. Türkiye'nin en güzel coğrafyalarından bir tanesi ve üretim havzasıdır. Tüm kurumlarımızla birlikte çok başka alanlarda çalışmalar yapıyoruz. Çevreye duyarlılığı en yüksek il olmak durumundayız. Gelecek nesillere dünyamızı onların sağlıklı ve güvenli yaşamalarına uygun şekilde teslim etmek durumundayız” dedi.

Karadeniz'den sadece 30 dakika içerisinde çıkarılan pislik şaşırttı

Başkan Demir, “Samsun'dan Türkiye'ye önemli bir mesaj vermiş olduk. Buyurun işte bizim çok kısa sürede limandan çıkardığımız parçaları görüyorsunuz. Şu gördüğümüz çevrenin evimizden hiçbir farkı yoktur" ifadelerini kullandı.
Etkinlikte ayrıca Sahil Güvenlik Komutanlığı ve polis dalgıçların kullandığı kıyafetler sergilendi. Vatandaşların yoğun ilgiyle takip ettiği etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Karadeniz'den sadece 30 dakika içerisinde çıkarılan pislik şaşırttı


Yorumlar (5)
Vatandaş 1 yıl önce
Araplar atmıştır kesin!!! Yav bu Arap’lar çok pis millet !!!!
Rical 1 yıl önce
Bu işi de Araba bağladın ya ! Yuh yani ...
Türk insanının çok yüksek bir oranı çevreye karşı PİS tir NOKTA.
Misafir 1 yıl önce
Birde Gemilerin Denize biraktiklari Pislikler temizlense Deniz 10m geri çekilir.Doldurmaya gerek kalmaz.
Osman haliloglu 1 yıl önce
Ondan son denizde balik yok elindeki būtūn pisligi denize at bekleki balik vercek
Mantıklı 1 yıl önce
Bu görüntüleri gördükten sonra, sadece bu değil, Ülkede böyle rezil görüntüler çok, akıllara şu soru gelmesi gerekir : Biz Dindar mı yoksa Dinci bir Ülkemiyiz ? Şimdi diyeceksini

Gelişmelerden Haberdar Olun

@