banner556

Fındık üreticisine önemli uyarı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş fındık üreticisine önemli uyarı.

Samsun 12.08.2019, 21:13
Fındık üreticisine önemli uyarı

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, fındık üreticisine uyarıda bulunarak "fındığınızı hemen pazara indirmeyin" dedi.

Çarşamba'da Göl Restoran'daki bayramlaşma programında konuşan Köktaş, TMO'nun fındık hasadından sonra fındık alımına başlayacağını söyledi.

"Ziraat odası başkanlarımız Mecliste misafirimiz oldu ve kendileri ile fındık fiyatları ile ilgili görüşmelerde bulunduk." diyen Köktaş, şunları dile getirdi:

"Yaptığımız görüşmelerin sonucunda Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli ile fındık fiyatı üzerine bir çalışma gerçekleştirdik ve yaptığımız çalışmaları bir sonuç bildirgesi ile Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a sunduk. Kendisi de yaptığı incelemeler sonucunda fındık fiyatlarını Giresun kalite fındık 17, levant fındık 16,5 lira olarak açıkladı. Fındık hasadından sonra Toprak Mahsulleri Ofisi de fındık alımı yapacak. Biz her zaman üreticimizin yanında olduk. Ben üreticimizin zararına olacak her şeyin karşısında durdum."

Üreticiye fındığı hemen pazar indirmemesi uyarısında bulunan Köktaş, şunları dile getirdi:

"Fındık fiyatı umarım üreticimizi memnun etmiştir. Ben bundan önceki her programımda söyledim ve yineliyorum; üreticimizden isteğim fındığını hemen pazara indirmesin, çünkü bu sefer tüccarın elinde fındığını istediği fiyattan veremez ve mağdur olur. Dünya geneline baktığımızda fındık üretimi yapan diğer ülkelere baktığımızda beklenen rekolte yok ve bizim ülkemizde var. Bu da fındığımızın ihracatından daha yüksek para kazanacağımızı gösteriyor. Bunun için de üreticimizin de pazara indirirken hesabını yaparak indirmesi gerekiyor. Ben bu vesile ile tüm hemşerilerimizin Kurban Bayramı'nı kutluyor, fındık hasadının hayırlı geçmesini temenni ediyorum."

Yorumlar (4)
Gobra 1 yıl önce
Hep ayni hikayeler. Fındığınizi pazara hemen indirmeyin hilayeleri. İndirmesinlerde 17 yerine 12 ye satsinlar dimi. Sanki 25 tl olacak da pazara hemen indirmesin millet. Hikaye o işler hikaye. 1 sene boyunca tek bir kişi pazara ürün indirmesin gene fındık 17 yi yukari geçmez. Herkes işini iyi biliyor çünkü konuşturmayin beni isterseniz. Okulların acilma zamani millet çocuk okula gönderecek yomeyeci tutmuş parasini verecek ama pazara hemen indirmeyin. Yemeyin milleti artik birakin bu işleri
Sarraf 1 yıl önce
Fuat bey fındık işinede gözünü mi dikdi acaba, azot işi elinde boşetle devret, gömür elinde boşetle devret, hazine arsaları elinde Tevfik ileri ortaokulunun bitişiği hazinenin yeriydi lise yapılacaktı , şimdi ne oldu Fuat bey çift kule şeklinde inşaat yaptı fındık üreticisinin paraya ihtiyacı var. O vatantaş o fındığın güpresini ödünç aldı ya işçinin parasını nasıl verdiğini bilirmiydi acaba. FETÖ okulu. Sanık başarı üniversitesi temelini addiler internet ordaminda boy boy resimler , Mustafa Demir cocuğu Feza okulundan mezun benim çocukla Okudu ben soruşdurma geçirdim oysa Mustafa Demir belediye başkanı oldu aynı dörende Fuat KÖKTAŞ da vardı milletvekili oldu, Yusuf Ziya YILMAZ milletvekili oldu, o tarihteki Samsun Valisi Hasan Basri GÜZELOĞLU halen vali peki benim mini çocuk okuyanların suçu neydi. Bayram günü yüce Allah'ıma saldım o işini bilir bir an bir rüzgar cikinda akılları başına gelir inşaAllah. Saygilarimla
Murat 1 yıl önce
Yomra çıkışı buhara restoranın önünde kurban kesimi yapılıyor kurban kanı ana yola akışını hiç bir yetkili görmüyor
Akp varkem fimdik para etmez 1 yıl önce
A Ahmet Onay

Gelişmelerden Haberdar Olun

@