Filyasyon ekibindeyim yalanıyla hırsızlık

Samsun'da kendisini filyasyon ekibindeyim diye tanıtarak hırsızlık yapan kişi yakalandı.

Samsun 05.05.2021, 15:57 05.05.2021, 16:19
Filyasyon ekibindeyim yalanıyla hırsızlık

Samsun'da kendisini 'filyasyon ekibi' olarak tanıtıp evine girdiği özellikle yaşlı kişilerin paralarını çalan şahıs, kendisini arayan polis ekiplerinin tesadüfen yanına gelince yakayı ele verdi.
Edinilen bilgiye göre, Samsun'un İlkadım ilçesi Kadifekale Mahallesi'nde ikamet eden 86 yaşındaki Z.G'ye, 10 Mart'ta pazardan alışveriş yapıp pazar çantası ile evine dönerken yanına gelen bir kişi kendisini polis ve filyasyon ekibi olarak tanıttı. Z.G.'ye "Pazarda alışveriş yaptığın kişi korona virüslü. Aldığın meyveleri yıkamamız lazım" diyen dolandırıcı, yaşlı kadının pazar çantasını elinden alıp evine kadar götürerek burada meyveleri mutfakta yıkamasını istedi. Elinde bir bezle etrafı siliyormuş gibi yapan dolandırıcı daha sonra yaşlı kadının odasındaki vazonun altında bulunan 500 lira parasını alıp kaçtı. Yaşlı kadın polise şikayete bulundu. Polis yaptığı araştırma sonucu söz konusu dolandırıcının yaşlı kadının pazar aracını taşıyıp evine girmesi ve evden kaçma anının güvenlik kamerası görüntüsünü tespit etti.

İlkadım ilçesi Tepecik Mahallesi'nde ise 21 Nisan günü 79 yaşındaki S.G.'nin evine giden dolandırıcı, kendisini filyasyon ekibi olarak tanıtıp birazdan eve hemşirelerin geleceğini söyleyerek yaşlı adamın giysilerini değiştirmesini istedi. Üzerindeki gömleği çıkartan yaşlı adamın gömlek cebindeki içinde 2 bin lira bulunan cüzdanı çalan hırsız kayıplara karıştı.
S.G. de polise şikayette bulundu. Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Bürosu ekipleri, her iki olayla ilgili çalışma başlatırken, Zeytinlik Mahallesi Barış Bulvarı üzerinde araştırma yaptıkları bir sırada her iki dolandırıcılık ve hırsızlık olayına karışan şahsın tesadüfen yanlarına geldiğini fark edince giysilerinden onu tanıdı. Polis, 45 yaşındaki Yılmaz T.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Atakum ilçesinde bir berber dükkanında çalıştığı tespit edilen Yılmaz T.'nin çok sayıda dolandırıcılık suçundan suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Hırsızlık Bürosu ekipleri Yılmaz T.'nin ayrıca 15 Nisan'da Tekkeköy ilçesi Kerimbey Mahallesi'nde ağaca asılı çantanın içinden cep telefonunu çaldığını da tespit etti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@