banner526

banner533

banner535

Doktora tekme atıp omzunu kıran maganda kick boksçu çıktı!

Bayram günü Samsun'da bir hastanede doktora yapılan tekmeli saldırıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.

Samsun 18.06.2018, 15:18

Samsun'da doktora atılan tekmeyle ilgili açıklama yapan hastane yönetimi, "Tekme şakağından sekmese doktorumuz ölebilirdi” ifadelerini kullandı. 

Olay, Samsun'un Atakum ilçesindeki özel bir hastanede bayramın birinci günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Güzelyalı Mahallesi'ndeki bir barda çıkan kavga sırasında olaya müdahale eden polis, biber gazı sıkarak tarafları ayırdı. Kavgaya karıştıkları ileri sürülen ve gazdan etkilenen şahıslar VM Medikal Park Samsun Hastanesi Acil Servisinde olay çıkardı. G.S. adlı şahıs hastanede yanlarına gelen acil serviste görevli Afgan asıllı Doktor Abdulfettah N.’nin şakağına tekme attı ve ardından doktor ile güvenlik görevlisi T.Y.'ye saldırdı. Doktora ve güvenlik görevlisine saldırı anı ise hastanenin güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. Olayın ardından hastane yönetimi tarafından olayla ilgili olarak ve doktorun durumu hakkında açıklama yapıldı. 

BÜYÜK BİR FELAKETTEN KURTARDIK

Doktorun yüzüne doğru gelen tekmenin şakaktan sekmemesi durumunda doktorun ölebileceğine dikkat çeken VM Medikal Park Samsun Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Hamit Öztürk, "Ramazan Bayramı’nın birinci gününde gece saat 03.00 sıralarında yaklaşık 8 kişilik bir grup hastanemizin acil servisine geliyor. Buraya gelmeden önce de bir barda kavga yapıyorlar. Hastaneye girer girmez bir güvenlik görevlisinin burnunu kırıyorlar. Daha sonra da muayene yerinden gelen doktorumuza sol omuz tarafından tekme atıyorlar. Daha sonradan kick boksçu olduğunu öğrendiğimiz kişi, doktora attığı tekmeyle doktorumuzun sol omuzunu kırıyor. Daha sonra da şakağına bir darbe vuruyor. Saldırganla doktor arasında bir muhabbet geçmiyor. İçeri girer girmez kavga etmeye başlıyorlar. Görüntülerde de gözüktüğü gibi direkt şakak bölgesine vuruyor. Oradan seken darbe de doktorun omzunu kırıyor. Doktorumuz şu anda omzu kırık bir şekilde evinde istirahat ediyor. Şakak bölgesi en hayati bölgelerden bir tanesidir. Saldırganın tekmesi doktorun şakağına direkt gelmiş olsaydı bir ölümle karşılaşabilirdik. Doktorumuz, yere düştükten sonra karaciğerine de darbeler alıyor. Nefesi kesiliyor. Büyük bir felaketten kurtardık. Bu doktor arkadaşımız Afganistan’daki iç savaştan ülkemize gelen bir meslektaşımız. Burada bizimle birlikte çalışıyor. Oradan hayatını kurtarmak için buraya geldi. Böyle 3-5 kendini bilmez insanın darbesiyle de ölebilirdi. Doktorumuzu ülkesine, 'Siz öldüremediniz, biz öldürdük’ diyerek geri gönderebilirdik. Artık doktor ve sağlık çalışanlara yönelik şiddete karşı devletimizin bize yardımcı olmasını istiyoruz" dedi. 


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Ali Papa 2 yıl önce
Bu olayda tutuklu tek kişi,daha önceden polis bıçaklama olayından aranıyormuş ve bu nedenle ikinci defa gözaltına alınıp tutuklanmış.Doktoru neredeyse öldürecek olanlar savcılık talimatıyla serbest.
hasan 2 yıl önce
bu adamı serbest bırakmak adaletse ben bu adeldte yokum
Sedat K. 2 yıl önce
Hastanelerde kavga siddet olaylari tamamen bilgisizlik seviyesizlik medeniyetsizlik ve egoisminden kaynaklanan bir durum. Insanlarin kendilerini gelistirememesi ayrica hirs ve asiri duygusallik olunca böyle durumlar ortaya cikiyor. Devletin böyle bir rezillige karsi cok cok agir bir yaptirimi olmasi lazim. Türkiyede bircok insanin kaybedecek birseyi olmadigindan her yolu gidebiliyor hale geliyorlar. Yaptirimlar da agir ve caydirici degil. Polis kardeslerimiz cok daha profesyonel olup bir vatandasla hicbir sekilde arkadasmis gibi olmamali. Mesafeli olmak herzaman iyidir ve bircok kötülügün de önüne gecebilir. Avrupada polisler robot gibiler. Kural neyse sadece onu konusurlar ve acayip mesafeli olurlar kisisel olarak. Dim dik karsinda dururlar. Böyle olunca insanin konusacak veya pazarda oldugu gibi teklif edecek durum olusmuyor. Polislerimiz cok daha profesyonel davranisa girmesi lazim. Ürkütmüyor bazilarinin durusu.
Afaroz61 2 yıl önce
Ulkede adaletin olmadiginin kaniti!
Tsli 2 yıl önce
Bunları kısırlaştırmalı. Ne pislikler var dünyada.
Ali Papa 2 yıl önce
Bu konuda yorum yazan,face,twitter v.b. de paylaşım yapan vatandaşların katkısıyla,talimat verip magandaları serbest bırakanlar bu defada talimat alıp tutuklatmışlar.Bağımsız yargı sağolsun.Not:Filipinlerde Tagelog lisanında Maganda:Beautiful:Çok güzel demektir.Bizdede magandaları güzel görenler var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@