Aç kalan hayvanların imdadına yetiştiler 

Yoğun kış şartlarının yaşandığı bölgelerde yaban hayvanlarına yönelik yemleme çalışması yapıldı 

Aç kalan hayvanların imdadına yetiştiler 

Advertisement Advertisement

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun 11. Bölge Müdürlüğü tarafından karda yiyeceksiz kalan hayvanlara yemleme çalışması yapıldı. 

Yaban hayvanlarının olumsuz kış şartlarında açlığa bağlı ölümlerinin önüne geçmek, besin zinciri halkasını korumak, yırtıcı ve insanlara zarar verecek yaban hayvanlarını yerleşim yerlerinden uzak tutmak ve ağır kış şartlarının yaban hayatına olumsuz etkilerini en aza indirmek için Doğa Koruma ve Milli Parklar Samsun 11. Bölge Müdürlüğü tarafından yemleme çalışması gerçekleştirildi. Son bir hafta içinde 11. Bölge Müdürlüğüne bağlı; Amasya’da bin 500 kilogram buğday ve mısır, Çorum’da bin 150 kilogram buğday ve mısır, Tokat’ta ise 450 kilogram buğday ve 750 kilogram yonca araziye bırakıldı. 
İklim şartlarının kötü olduğu dönemlerde yemleme çalışmalarına devam edileceği bildirildi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 4 ay Önce

Taraftar gurupları gelmedikleri için kınıyorum! Lemi Çelik ve Ekrem İmamoğlu eski yönetici Köksal Sadıklar yorumcu Olcay çakır gibi adam gibi adamları gördük. Hepsine teşekkür ediyor Alaattin Hatayoğluna Allahtan rahmet diliyorum mütevazi ailesine de tekrar Allah sabır versin Oğlu inşAllah yerini alacaktır.

banner426

banner204