Tarikat lideri hakkında istenen ceza belli oldu! Dosyada iğrenç detaylar

Sakarya'daki cinsel istismar zanlısı Fatih Nurullah için 55 yıla kadar hapis istendi.

Sakarya 05.09.2020, 21:20
Tarikat lideri hakkında istenen ceza belli oldu! Dosyada iğrenç detaylar

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Fatih Nurullah takma adıyla Uşşaki tarikatı lideri olarak bilinen Eyüp Fatih Şağban hakkında "zincirleme şekilde çocukların cinsel istismarı" ve "çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma" suçlarından 18 yıldan 55 yıl 1 ay 15 güne kadar hapis cezası istendi.

Soruşturmayı yürüten Akyazı Cumhuriyet Başsavcılığınca iddialara ilişkin hazırlanan fezleke, Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığına gönderildi.

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığınca Fatih Nurullah takma adıyla Uşşaki tarikatı lideri olarak bilinen Eyüp Fatih Şağban hakkında hazırlanan ve 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen 4 sayfalık iddianamede, "zincirleme şekilde çocukların cinsel istismarı" suçundan 15 yıldan 40 yıl 1 ay 15 güne kadar, "çocuğa karşı kişiyi cinsel amaçlı hürriyetinden yoksun kılma" suçundan ise 3 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

'SANA BİR ŞEYLER ATAYIM'

Sanığın yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

Soruşturma dosyasına göre Eyüp Fatih Şağban, istismar ettiği kızın babasını şikâyetçi olmamaları ve olayın duyulmaması amacıyla ikna etmek için birçok kez aradı. Bu görüşmeler de baba tarafından kaydedilerek soruşturmayı yürüten jandarmaya teslim edildi. Görüşmelerin çözümleri yapılarak soruşturma dosyasına eklendi.

Bu görüşmelerden birinde Şağban, "21 yıldır birlikteyiz" dediği mağdur kızın babasına para teklif ederek olayı kapatmaya çalışıyor. Ayrıca babadan mağdur kızı telefona vermesini, onunla da görüşmek istediğini söylüyor. Ancak baba bu talebi kabul etmiyor. Görüşmenin bir bölümü şöyle:

"Bir hesap, IBAN ver de bana bir şeyler atayım sana. Sen gönlünü ferah tut. Biz ırz namus düşmanı mıyız? 21 senedir burada irşat yapmışız. Olmamış da şimdi mi olmuş yani? Belki de senin kızına piyango vurmuş oğlum. Aklını başına topla bakalım. Olacak bir şey yok. Yaşı ufak daha. Büyüsün, biz de büyüyelim. Şöyle bakalım, hizmetlerimizi yapalım. Sırt sırta verelim oğlum, ne var yani?"

'SANA 70 MİLYAR FEDA OLSUN'

"Bizde yalan olmaz. Bilerek, kasten böyle bir şeyimiz olmaz. Sen benim öz kardeşimden ilerisin. Her zaman düştüğün yerde biz senin yanındayız. Bizde de bir hata olabilir ama hatada da hayır vardır belki. Bir sıkıntın olursa bu kapı sana her zaman açık. Kapıyı kapatırsan üzerine yıkılır. Az daha beni kurtaracaktın ama herhalde niyetin kötü. Sen gönlünü ferah tut, kusurumuz telafi olur. 70 değil, sana 70 milyar feda olsun. Benim neyim varsa, senin."

OLAY

Sakarya'nın Akyazı ilçesinde jandarma ekipleri, 12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu ihbarı üzerine Eyüp Fatih Şağban'ı Kuzuluk Mahallesi'nde bir evde gözaltına almış, şüpheli sevk edildiği hakimlikçe tutuklanmıştı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
BenDeniz 1 yıl önce
Ensar vakfı ve diğer dinci sapık yapılaşmalar akp dönemlerinde palazlandı sapık zihniyetin bir cezayı yaptırımı olmadığı için bu sapıklıkları daha çok görebiliriz.
Ali 1 yıl önce
Özrü kabahatinden beter: yaşı küçük diyor, büyük olsa alırdım yani.. İyi o zaman 50 sinde biri gözüne kestirdiğinin ırzına geçip alsın bunun "düşünce"sine göre..
H. M 1 yıl önce
Her ne kadar 30 yıl söylensede bir iki yıl içinde af ederler. Yaşı ve hastalığı bahane gösterirler. Neden oy kaybetsinler. Ayaklarına neden kurşun sıksınlar. Bir ketecimten ne olur ki.. Ah birde kendi evlatlarına yapılsa..!
Hüseyin günaydın 1 yıl önce
Böyle din yoksulların Atatürk asınca sonra millet kalkar söylerler Atatürk din adamlarını asmış bırakın asmayı yakmak lazım bunlar dini yani İslamı ayak altına alıyorlar namussuzlar.
Trabzonlu Genç 1 yıl önce
Kökünü kazıyın bu sapıkların.
Gökhan 1 yıl önce
Bu tarikatlar olayi yeniden düzenlenmelidir bunlar insanlari birlestirmek yerine insanlari ayristirmak ve bölmeye yariyor menfaatciler toplulugu
Tursun 1 yıl önce
İnsanlara iftira atmak çok kolaydır bu ülkede bir çok skandal olmuş ya örtbas edilmiş yada yargıtay kararı bike değiştirilmiştir ama şu unutulmasın ali kalkancı deniz baykal ayakkabı kutuları vb güzel ülkemin yüz karalarıdır tarih şike davasını dahi inceliyecek ve bize vay be diyecekyir sapkınlığın dili dini ırkı mesleği olmaz tıpkı hilenin olmadıpı gibi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@