21.04.2018, 19:34

Sahaya yansımadı!

Trabzonspor yönetimi yeni seçilmiş, camiada büyük bir umut beklentisi var. Hemen her kesim belki de çok uzun zaman sonra bir araya gelmiş. Yeniler, eskiler birlik mesajları veriyor.  Kısaca heyecan  artmış durumda ama tüm bunların gerçekleşebilmesi ve kulübün rayına oturması için öncelikle sahadaki takımın sonuç alması gerekir! Bu nedenle ne kadar birlik bütünlük içinde olursanız olun top 3 direk arasından geçmedikçe hepsi nafiledir! Kısaca futbol takımı saha dışındaki kenetlenmeyi henüz kavrayamamış! Takım, birlik ve beraberlik mesajlarını sahaya yansıtamadı!

Futbol elbette bir oyundur ama, ciddi ve ekonomik boyutları olağanüstü büyük ciddi bir oyundur! Dün sabahki birlik toplantısından sonra takımın oyunu doğrusu yadırgandı. Evet, sözde rakip kaleci tam 8 kurtarış yapmış görünüyor ama, bunların biri, belki sadece ikisi gol vuruşu idi… Şutlar ancak acemi bir kaleciyi çalıştırmaktan öteye gitmedi.  Yani çok pozisyona girdi diye Trabzonspor dün iyi oynamadı. Halbuki bunun için takım dizilişi pek fena sayılmazdı. Yetenekli oyuncular fazla idi fakat, orta alanda bir türlü top tutulamadı. Orta alan tren garı gibiydi. Gelen geçiyordu.

Denebilir ki ilk yarıda iki zorunlu değişiklik takım oyununu etkiledi! Bana göre ise Trabzonspor iki mecburi değişiklikle takım oyunu bozulacak bir takım olmamalı… Takımda bir motivasyon eksikliği göze çarpmadı değil. Kim bilir belki de bu takım geçen sezon olduğu gibi UEFA kupasına katılmak istemiyor! İki haftada kazanılması gereken 6 puandan sadece tekini alan bir ekip bu izlenimi uyandırdı.

Belli ki Trabzonspor sezonu dünkü maçla birlikte kapatmış oldu! Kalan 4 hafta tam eziyet haftaları olacak. Sorun şu ki Trabzonspor transfer yasağı kalkmaz ise Sosa, Kucka ve onlar gibi maliyetli ama katkıları az oyunculardan nasıl kurtulacak? Bu konuda yönetimin çok zorlanacağı tartışılmaz bir gerçek. Ne diyelim Trabzonspor camiasına Allah kolaylık versin.
 
Yorumlar (10)
göktürk 3 yıl önce
ben trabzonu bu kadar değişken sonuçlar alan takım olarak hiç hatırlamıyorum.nehiri geçiyoruz ama devamlı çayda boğuluyoruz.bize taktiksel açıdan çok iyi olan bir hoca lazım.öyle kalan 5 maçımız kaln 6 maçımız deyip hiç bir şey yapamıyoruz.
ali kabaoğlu 3 yıl önce
sosa ve kucka dan kurtulmak nedemek o futbolcuların ne kabahati var iyibir hocan olmazsa yönetim hak aramazsa barcelona takımı TRABZON SPOR olsa bize mutluluk yasatmazlar bu böyle biline...
göktürk 3 yıl önce
bu sosayı olcayı alanlar acaba pişmanmıdır.10 beraberlik alan istikrarsız,her maçta nerdeyse iki gol yiyen defans yapamayan gol yemesede galip gelemeyen anlaşılmaz bir takım.7-8 ofsayta düşülürmü buna çareyi benmi bulacağım.yeter yeter yeter bıktık.
adnan 3 yıl önce
bazilari futbolcu olmus ama mevkisinde ne yapacagini bilmiyor takim oyunu mevkisini iy bilen neyapacagindan haberdar olan topu nezaman isteyecegi ve pasnezaman verecegi bilenle oynanir bilmiyenleri sokarsan araya oyun tutmaz
yakup 3 yıl önce
Trabzonspor yeneksiz kadro varken istersen dunyanin en hocalari getirsen bir halt yapamaz göktürk
Temel 3 yıl önce
Sosa resmen elfreni oldu. Maca girince eyvah' dedim.
erkan cora 3 yıl önce
TS taraftarı olmak işkence halini aldı.digitürke verdiğim paralara yazık oldu.seneye kesinlikle iptal edeceğim
İsmail günay 3 yıl önce
Anlayamadim transfer yasaginda futbulcu satisida yapilamiyormu
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@