alexa metrics

banner536

Uğur Şahin'den flaş açıklama: Aşının formülünü değiştirmek gerekebilir

Koronavirüs aşısı geliştiren Alman firma BioNTech'in CEO'su Prof. Dr. Uğur Şahin'den salgının gidişatına yönelik dikkat çeken açıklamalar geldi.

Sağlık 03.10.2021, 16:12
Uğur Şahin'den flaş açıklama: Aşının formülünü değiştirmek gerekebilir

BioNTech’in kurucu ortaklarından ve aynı zamanda şirketin CEO’su olan Uğur Şahin, koronavirüs aşısı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Financial Times'ta yer alan habere göre, Prof. Dr. Şahin, virüsün mutasyona uğramaya devam edeceğini ve bu durumun aşıların sunduğu bağışıklığı azaltacağını öne sürdü.

"ÇOK DAHA FARKLI BİR DURUM İLE KARŞI KARŞIYA KALABİLİRİZ"
 
Şahin bu durumun yeni aşıların geliştirilmesi gerekliliğini ortaya çıkardığını savundu. Şahin açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Önümüzdeki yılın ikinci yarısına doğru, koronavirüs aşısının formülünün değişmesi gerekecek gibi görünüyor. Bu yıl yeni bir Aşı geliştirmeye gerek yoktu. Ancak gelecek yılın ortalarına doğru çok daha farklı bir durum ile karşı karşıya kalabiliriz."

"EVRİM SÜRECİNİN HENÜZ BAŞINDAYIZ"
"Koronavirüs kalacak ve daha da adapte olacak" diyen Şahin, Kovid-19'un evriminin devam ettiğini ve evrim sürecinin henüz başında olduğumuzun altını çizdi.


Yorumlar (4)
Yasin 4 ay önce
Şu gördüğünüz fotoğraf tüm insanlığı yok edecek olan zebanilerin ortağıdır. Türkmüş !!! Geç o işleri kardeşim. Bu aşıların genetiğimizle oynanmadığı garantisini veremiyor daha ?
hakan 4 ay önce
virüsler devamlı mutasyona uğrar!!!
ali osman 4 ay önce
Her canlı türü sürekli mutasyona uğrar, virüs ve bakteriler daha sık mutasyona uğrar
mk 4 ay önce
Elbette çok daha farklı bir durumla karşı karşıya kalacağız. 1. si virüslerin değişken yapıda olması yani mutasyona uğraması sebebiyle gelecek olan değişim, 2. si yazdığınız senaryonun sonuna gelinmesi sebebiyle yeni senaryo ihtiyacı. Ve bilinsin ki bu adamın Türklükle falan alakası yok, bir devşirme. Ve yine bilinsin ki ülkemizde de bir dikili taşı, yardımı, yatırımı yok... Ürettikleri şey çok daha önceden üretildi ve adına aşı denildi, adam aptala anlatır gibi anlatıyor, anlayana...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@