banner556

Türkiye'den acı rekor! Koronavirüs kabusu

Günlük ölüm sayısı 185 ile en yüksek seviyeye çıktı

Sağlık 30.11.2020, 10:03
Türkiye'den acı rekor! Koronavirüs kabusu

Türkiye'de koronavirüs salgınına karşı geçen hafta sıkılaştırılan tecrit önlemlerine rağmen günlük ölüm sayıları art arda yedinci günde de artış kaydederek rekor kırdı.

ZİRVEYİ GÖRDÜ
Sağlık Bakanlığ
ı verilerine göre Pazar günü salgında 185 kişi hayatını kaybetti. Günlük ölüm sayısı salgın başından bu yana en yüksek seviyeye çıkarken, salgının ilk zirveyi yaptığı Nisan ayındaki seviyenin %45 üzerini görmüş oldu.

VAKA SAYISINDA AZ DA OLSA GERİLEME
Vaka sayısı Cumartesi günü 30,103'e yükselerek salgın başından bu yana en yüksek seviyeye çıktıktan sonra dün 29,281 olarak gerçekleşti.

DÜNYADA EN ÇOK YENİ VAKA AÇIKLAYAN 4. ÜLKE
Sağlık Bakanlığı asemptomatik olanları da içeren vaka sayısını Temmuz ayından bu yana ilk defa geçen hafta Çarşamba günü açıklamaya başladı. Bu verilere göre Türkiye'de ABD, Hindistan ve Brezilya'nın ardından dünyanın en çok yeni vaka açıklayan dördüncü ülkesi oldu.

Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı günlük hasta sayısı sayısı ise dün 6,439 oldu, iyileşen hasta sayısı 4,015'te kaldı.

Salgının başlangıcından bu yana koronavirüsten hayatını kaybedenlerin toplam sayısı 13,558'e yükselirken, hasta sayısı ise 494,351 kişi oldu.

(Reuters)

Yorumlar (4)
Hakan 2 ay önce
Halkını kandnırıp bilimin gerçeklerine göz kaparsan olacağı budur. Bahçeli çıksın konuşsun şimdi.
Mantıklı 2 ay önce
Devlet(siz) Bahçeli İzmir depreminden sonra yaptığı, “sağlam binalarda otursalardı” saçma sapan açıklamadan sonra, ölenler içinde, “sağlam bünyeleri olsaydı ölmezlerdi” diye bir açıklama her an bekleyebiliriz !!!
Kenan 2 ay önce
Ne Grip ve ne Nezle alayı KORONA!!!
dayı 2 ay önce
bedava Konsuuyordunuz Bol keseden gerçekler Şimdi çıktı neden dunya saglık orgutu vaka sayısına göre aşı verılecek denılınce bırden nasıl 3 bınden 25 bıne cıktı bu olay kımse açıklama yapamadı...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@