Trabzon'da Kansere böyle dikkat çektiler

Trabzon'da Meme kanseri farkındalık etkinliği düzenlendi.

Trabzon'da Kansere böyle dikkat çektiler

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü ve Yerel Eşitlik Birimi işbirliğinde “1-31 Ekim Meme Kanseri Bilinçlendirme Ayı” kapsamında farkındalığı artırmak için etkinlik düzenlendi.

Akçaabat İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM Merkezinde düzenlenen etkinliğe Trabzon Valisi Yücel Yavuz’un eşi Şengül Yavuz hanımefendi, Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, eşi Hatice Şenel, İl Jandarma Komutanı Halil Şen’in eşi Sevgi Şen, Kadın STK’lar, Akçaabat Gönül Elçileri, konunun uzman doktorları, sağlık personeli ve vatandaşlar katıldı.

Etkinlikte KETEM birimlerinde yapılan taramaların önemi vurgulanırken, konunun uzman doktorları tarafından erken tanı için bilinçlendirici anlatımlar yapıldı.

Kamu kurumları ve Kadın STK'lar her ay meme kanseri ve diğer kanser türleri konusunda toplumda farkındalık oluşturmak amacıyla "Erken Fark Edersen Çok Şey Fark Eder" sloganıyla bu tarz etkinleri yapacaklarını söylediler.

Trabzon'da Kansere böyle dikkat çektiler

Trabzon'da Kansere böyle dikkat çektiler


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet Faruk ÖZTÜRK
Ahmet Faruk ÖZTÜRK - 3 ay Önce

Sigara ve meme kanseri arasında doğru orantı var. Meme kanserinin en önemli nedenlerinden biri de sigaradır. Kadınlar su içer gibi sigara içiyorlar. Kadın, erkek sigaraya karşı çok daha etkili savaş açmamız lazım.

banner443