7m


7m

hyundai

Şahin açıkladı, Türkiye'ye 60 milyon doz Biontech aşısı!

Pfizer/BionTech, Türkiye ile 30 milyonu opsiyonlu olmak üzere 90 milyon doz corona virüs aşısı için anlaşma imzalandığını duyurdu.

Sağlık 20.05.2021, 14:23
Şahin açıkladı, Türkiye'ye 60 milyon doz Biontech aşısı!

ABD'li Pfizer ve Alman BioNTech birlikte geliştirdikleri corona virüs aşısının 60 milyon dozunu Türkiye'ye göndermek için Sağlık Bakanlığı ile anlaşma imzaladıklarını duyurdu. Anlaşmada ayrıca 30 milyon opsiyonel doz aşı için de mutabakata varıldığı belirtildi. 

Söz konusu anlaşma, Türkiye'nin bu yıl aldığı Pfizer/BioNtech aşılarının toplam doz miktarını 120 milyona çıkaracak. 

UĞUR ŞAHİN: TÜRKİYE'YE MİNNETTARIZ

BioNTech'in CEO'su Uğur Şahin, "Amacımız, pandeminin sonlanması için dünyanın her yerine mümkün olduğunca çok aşı sağlamak Türkiye'nin aşı çabalarını tesklediğimiz ve bize güvendikleri için minnettarız" dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu hafta yaptığı açıklamada, 10 milyon doz Sinovac, sonbahara kadar  ise 90 milyon doz BioNTech aşısının geleceğini söylemişti. Koca, aynı zamanda aşı takviminin planlandığı gibi ilerlemesi durumunda Türkiye'de toplumsal bağışıklığın yaz ortasında yakalanabileceğini belirtti.


Yorumlar (1)
Deli 1 yıl önce
Googla —- rüşvet yazıyorum —- ve aşıyı ortak ürettiğininz amerikan ilaç firmasının geçmişini görüyorum .... Almanyanın sadece %9 u 2 doz aşılanmışken neden buraya musallat oluyorsunuz ? Aşının içeriğindeki alüminyum yüzünden yaşlılarda unutkanlık görülüyor bu konu hakkında ne dersiniz ? Ekonomik olarak herkes çöktü , niçin ? Neden ? Sizin derdiniz insanları korkutup bu devleti batırmak mı ? İnsanları canlı canlı mezara götürmek mi ?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@