banner556

Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf

"Aşıdan sonra virüsün bulaştırıp bulamayacağından emin değiliz"

Sağlık 05.12.2020, 18:13
Pfizer'in CEO'sundan bomba itiraf

Türk profesörler Uğur Şahin ve Özlem Türeci çiftinin başında olduğu BioNTech firmasının, Kovid-19 aşısının ortağı ABD'li Pfizer şirketinin CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Albert Bourla, aşının koronavirüsün bulaşmasını engelleyip engellemediğinden "emin olmadığını" söyledi.

Dünyaya umut olan Pfizer-BioNTech'in geliştirdiği koronavirüs aşısı hakkında açıklama yapan ABD'li Pfizer şirketinin CEO'su ve Yönetim Kurulu Başkanı Albert Bourla'dan çok konuşulacak bir itiraf geldi.

Bourla, ABD medyasına verdiği röportaj sırasında "Korumam olmasına rağmen, yine de başkalarına iletebilir miyim?" şeklinde yöneltilen soruya "Aşıdan sonra virüsün bulaşıp bulaşmaması konusu incelenmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum. Şu anda bildiklerimizle bundan emin değiliz" yanıtını verdi.

AŞININ YÜZDE 95 KORUMA SAĞLADIĞI AÇIKLANMIŞTI
Kasım ayında Pfizer, aşı adayının Kovid-19'u önlemede yüzde 95'ten fazla etkili olduğunu ve ABD Gıda ve İlaç Dairesi'nden (FDA) acil kullanım izni için başvuruda bulunduğunu duyurmuştu.

ÜRETİM 50 MİLYON DOZA DÜŞÜRÜLMÜŞTÜ
Dünyanın dört gözle beklediği Pfizer-BioNTech'in koronavirüs aşısından moral bozan bir haber geldi. Aşının üretiminde kullanılan hammaddenin ilk grubunda sorun yaşanması nedeniyle, bu yıl için koyulan 100 milyon hedefi 50 milyon doza düşürüldüğü ifade edilmişti.

Yorumlar (1)
Hakan 2 ay önce
Bunlar küresel oyunların küçük bir parçası dünya aşı savaşlarına hazırlıklı olmalı rant bu, büyük kazanç hayal edilemeyecek kadar Allah yardımcımız olsun

Gelişmelerden Haberdar Olun

@