Koronavirüse karşı aşılananların yüzde 1'inden azı Kovid-19'a yakalandı

ABD'de yapılan araştırma, aşılarını tamamlamış kişilerin yüzde 1'inden azının Kovid-19'a yakalandığını belirledi.

Sağlık 02.08.2021, 20:20 02.08.2021, 20:48
Koronavirüse karşı aşılananların yüzde 1'inden azı Kovid-19'a yakalandı

ABD'de yapılan bir araştırma yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı tam aşılı olan kişilerin yüzde 1'inden azının virüs kaptığını ortaya koydu.

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi verilerine dayanarak Kaiser Family Foundation tarafından yapılan araştırmaya göre, Kovid-19 vakalarının yüzde 90'dan fazlası ve hastaneye başvuru ve ölümlerin ise yüzde 95'i aşı yaptırmayan kişilerde görüldü.

Kovid-19 aşısı yaptıranların sadece yüzde 0,004'ünden azı virüs nedeniyle hastaneye başvururken yüzde 0,001'den az kişi de virüs nedeniyle hayatını kaybetti.

Kovid-19 aşısı yaptıranların nadiren virüse yakalandığına ve bu oranın aşılı kişilerde yüzde 1'in altında olduğuna dikkatin çekildiği araştırmada, aşı yaptıran 163 milyondan fazla kişiden yaklaşık 6 bin 600 kişide Kovid-19 görüldüğü belirtildi.

Hindistan'da görülen Delta varyantının ABD'de de görülmeye başlamasıyla ülkedeki vaka ve ölümlerde yeniden artış gözlemlendi.

Johns Hopkins Üniversitesinin verilerine göre, ABD'deki yeni vakaların yaklaşık yarısı (yüzde 46) Florida, Texas, California, Louisiana ve Missouri eyaletlerinde kaydedildi.

California hariç vaka sayılarında artışın görüldüğü bu eyaletlerde nüfusun yarısından azı Kovid-19 aşısı yaptırdı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
Yomrali h.hamzaoglu 2 ay önce
Hayat silgisiz resim yapmaktır sözünü çok beğeniyorum. Herkesin yaşayabileceği sadece bir hayat hakkı vardır. Allah kimseye ikinci bir yaşama hakkı vermeyi uygun görmemiş. İnsana, insanlığa karşı işlenen bütün suçlar da, suçluların cezalarını çekip salıverilmesini son derece yanlış bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Hiçbir hırsız cezasını çekip çıktıktan sonra hırsızlıktan vazgeçmiyor. Hiçbir uyuşturucu kullanan veya satan kimse, cezasını çekip çıktıktan sonra uyuşturucu içmekten ya da satmaktan vaz geçmiyor. Trafik suçluları, düşünce suçluları, borcundan dolayı hapis cezası alanlar haricindeki tüm suçlular, tecavüz yaralama cinayet taciz tehdit suçlularının bir daha cezaevinden çıkmalarına izin verilmemeli. İnsan hakları insana ve insanlığa karşı kötü davranışta bulunan kişileri kapsamalı. Toplum daha fazla önemsenmeli. Toplum için tehlikeli olabilecek hiç bir davranışa izin verilmemeli. İnsanlar cinayet işleyip cezasını çekmiş ve cezaevinden çıkmış bir kişinin insafına bırakılmamalı. Cezaevleri gerçek anlamda ceza evi olarak kullanılmalı. Cezaevinde yatan kişilerin sosyalleşmesine gruplaşmasına ayrıca o ortamda güç sahibi olmasına asla izin verilmemeli. Hiçbir şekilde ziyaretçi görüşlere, mektup telefon gibi sigara çay yemek gibi normal insanlar için zaruri olan ihtiyaçlarına izin verilmemeli. Gider paşa paşa yatarım mantığı tamamen bitirilmeli. Cezaevinin ismini duyan korkudan ölmeli. Dipsiz bir kuyuda hayatı bitmeli. Cenabı Allah gani gani rahmet eylesin.
Ali 2 ay önce
Aşı olanlar ile aşı olmayanlar arasında hasta olup olmama durumunu açıklar bu haber. Aşı olup da aşı olmayan hastalar arasındaki ölüm oranları nedir hiç kimse bu anket oranlarını yayınlamıyor neden acaba. Ve İsrail tamamen aşılanmış toplum olarak neden hastalık artıyor ve ölüm oranlarıda artıyor acaba. Hani aşı çözudü neden İsrail çözemedi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@