banner556

Koronavirüse karşı aşı çalışması yürüten Ovalı'dan ilk açıklama

Koronavirüse karşı aşı ve tedavi çalışmaları yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, açıklamada bulundu.

Sağlık 04.04.2020, 12:12
Koronavirüse karşı aşı çalışması yürüten Ovalı'dan ilk açıklama

Koronavirüse karşı tedavi ve aşı için çalışma yürütenlerden biri de Acıbadem Sağlık Grubu bünyesinde faaliyet gösteren Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarları Sorumlusu hematoloji uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı.

Prof. Dr. Ercüment Ovalı, çalışmalarıyla ilgili sosyal medyadan açıklamalarda bulunup görüntü, fotoğraf ve son gelişmeleri paylaşıyor.

Ovalı dün attığı tweette, ekibiyle laboratuvar çalışmalarına başladıklarını belirterek, "Aşı için son çalışmalarımızı yaptık ve içeri girdik" dedi.

Ovalı, "Bugünden itibaren Acıbadem'in bize sağladığı bu yerde 45 gün süre ile karantinaya giriyoruz. Neden mi? Aşı üretimi için gerekli, herkesin kaçtığı Covid-19 virüsünden 10 milyar PFU üretmeye başlıyoruz" ifadelerini kullandı.

Çalışmalarla ilgili görüntü de paylaşan Ovalı, "Saat 23.00. Virüsün 72 saatte yapması gereken etkiden çok daha fazlasını yaptığını gözlemledik. Vero hücrelerini beklenenden kısa sürede parçalamış. Neden? Çözmeye çalışacağız. Sonuç: Test tekrarı..." bilgisini verdi.

Ovalı risk nedeniyle bir hafta boyunca tek başına çalışacağını da belirtti.

Ovalı'nın sunduğu plazma tedavisi projesi Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmıştı.

Yorumlar (1)
RUSTEM AĞA 11 ay önce
HEBİMİZ YÜCE ALLAHIN KULLARI VE BU MEMLEKETİN EVLATLARIYIZ.İNSAN OĞ LUYUZ YÜCE ALLAHIN YARATTIĞI EN AKILLI CANLILARIZ.
İŞTE BU AKLIMIZI DÜNYAMIZI SARAN BİR NUSUPETTEN KURDARMAK İÇİN AK LIMIZI DEVREYE SOKMALIYIZ.
İKİ ŞEYLE OYNAYAMAYIZ BİRİSİ YÜCE DİNİMİZ HER ŞEYE ALET EDERSENİZ İNANÇLARI ZAYIFLADIRSINIZ. YÜCE Dİ NİMİZ MANEVİ RUHSAL İMANİMİZ İTİ KATMIZDIR. HER ŞEYİN ÜSTÜNDEDİR. İŞTE ONUN İÇİN İNANÇ YÜCE ALLAH İLE KULU ARASINDA OLUR. BUNU HİÇ BİR GÜÇ ENGELLİYEMEZ.
İKİNCİSİ YÜCE ALLAHIN KULLARINA VERMİŞ OLDUĞU AKILLA BULUNAN YERLEŞİK DÜZENİMİZDİR. BUNUN ADI DEMOKRASİDİR. CUMHURİYETLE MEY DANA GELMİŞTİR. CUMHURİYETLE OYNARSAK DEVLETİMİZİN TEMELLERİ Nİ SARSARIZ.
İŞTE MANEVİ GÜÇÜMÜZ DİNİMİZE VE İDARE ŞEKLİMİZ CUMHURİYETİMİZİ İYİ ANLAYIP OKUYUP DOĞRUYU BULAÇAĞI MIZA EMİNİM.
İKİ GÜNLÜK DÜNYADA SEN BEN KAVGA SI NİYE EL ELE VERİP İNSANLIĞA HİZMET ETMEK DAHA GÜZEL OLMAZMI İŞTE HEBİMİZ GÖRÜYORUZ KÜÇÜK BİR VÜRÜS BİZİ ESİR ALTI. BÜTÜN OLAN LARDAN HEP BERABER DERS ALMALI YIZ.
YÜCE ALLAH SONUMUZU HAYIRLI EYLEMESİNİ DİLERİM

Gelişmelerden Haberdar Olun

@