banner556

>

DSÖ'den flaş açıklama: Koronavirüsün ölüm oranı gripten 10 kat fazla

Dünya Sağlık Örgütü Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, yeni tip koronavirüste ölüm oranının gripten 10 kat daha fazla olduğunun tahmin edildiğini bildirdi. Ghebreyesus, dünya liderlerine "birlik ve dayanışma" çağrısını yineledi.

Sağlık 10.04.2020, 08:53
DSÖ'den flaş açıklama: Koronavirüsün ölüm oranı gripten 10 kat fazla

Ghebreyesus, DSÖ'nün İsviçre'nin Cenevre kentindeki merkezinde, diplomatik misyon şeflerine hitap etti. DSÖ'nün 5 Şubat'ta, farklı ülke ve bölgelere Covid-19 ile mücadele konusunda destek vermek amacıyla Stratejik Hazırlık ve Müdahale Planı'nı başlattığını anımsatan Ghebreyesus, örgüte üye ülkelere desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Ghebreyesus, üye ülkelerin şimdiye kadar toplam 800 milyon dolar taahhütte bulunduğunu, bu miktarın bir kısmının DSÖ'ye ulaştığını açıkladı.

DSÖ'nün, Çin'den ilk Covid-19 vakasını bildirmesinden bu yana 100 gün geçtiğini anımsatan Ghebreyesus, aradan geçen sürede virüsün küresel çapta yayılması nedeniyle ülkelerin sağlık sistemlerine aşırı yük bindiğini ve dünya ekonomisinin bozulduğunu belirtti.

Konuşmasında, Covid-19 ile gribi kıyaslayan Ghebreyesus, "Covid-19'un ölüm oranının gripten (influenza) 10 kat daha fazla olduğu tahmin edilmektedir." diye konuştu.

Ghebreyesus, dünya liderlerine "birlik ve dayanışma" çağrısını yineleyerek Covid-19'un ulusal ve küresel düzeyde siyasete alet edilmemesini istedi.

Yorumlar (1)
Adsiz 10 ay önce
Ya arkadas nedir insanlarin bu cinlilerden cektigi .bulduklari her pisligi yerler.cin giribi cikar, üretimi cok ucuz yaparlar fabrikalar cogunlukla cine tasinir, insanlar is yerini kayip eder.yeter ya biri şunlara bir dur desin.arkadaslar su cin malınıda satin almayin.pardon baska malda piyasada üretilmiyorki.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@