DSÖ'den flaş açıklama: 20 aşı geliştirildi

Dünya Sağlık Örgütü (WHO), koronavirüse karşı dünyada 20 aşı geliştirildiğini duyurdu.

Sağlık 20.03.2020, 16:32
DSÖ'den flaş açıklama: 20 aşı geliştirildi

Koronavirüsün yankıları sürerken Dünya Sağlık Örgütü (WHO), korona virüse karşı dünyada 20 aşı geliştirildiğini duyurdu. WHO’nun Rusya Sorumlusu Melita Vujnovic, koronavirüse karşı 20 aşının dünya çapında geliştirilmesinin sağlandığını açıkladı.

Vujnovic, Novosibirsk’te bulunan Rus vektör biyoteknoloji merkezi tarafından oluşturulan bir aşının testlerinin de başladığını söyledi.

Bilim insanlarının aşının 2020’nin dördüncü çeyreğine kadar kullanıma hazır olacağını umduğunu açıklayan Vujnoviç, WHO’nun da korona virüsle mücadele çalışmalarının ilerleme hızından memnun olduğunu belirtti.

Rus yetkili ayrıca çok sayıda klinik ilaç çalışmasının devam ettiğini ve ilk sonuçların önümüzdeki birkaç hafta içinde alınmasının beklendiğini söyledi.
11 Mart’ta Dünya Sağlık Örgütü (WHO) koronavirüs salgın hastalık olarak nitelendirdi. Dünya çapında koronavirüsten 10 binden fazla kişi hayatını kaybetti, 245 bin 900’den fazla kişide vaka görüldü.

Yorumlar (3)
M. M 11 ay önce
Devlet vakıflara Arap bankalarına milyon dolarlar aktarmasın.. Birazda bu tür işlere kafa yorsun bütce ayırsın.
Ali KAYA 11 ay önce
Mükemmel.Kutlarım sizi.
Cemil 11 ay önce
Bu ilaci önce zenginler sonra biz kulancaz yani en gec 2076 yilinda cogu parasi olmayanlar ünlü olmayanlarin torunlarida bu ilaci test edemiyecek

Gelişmelerden Haberdar Olun

@