banner556

Devlet Hastaneleri özelleştirilecek mi ?

Sağlık Bakanı Akdağ, kamu hastane birlikleri ile sağlık hizmetlerinin tamamen özelleştirileceği iddialarına ilişkin açıklama yaptı.Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye Kamu Hastane Birlikleri Değerlendirme Toplantısı'ndaki konuşmasında, kamu hastane birlikl

Sağlık 04.01.2013, 17:26
Devlet Hastaneleri özelleştirilecek mi ?

Sağlık Bakanı Akdağ, kamu hastane birlikleri ile sağlık hizmetlerinin tamamen özelleştirileceği iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye Kamu Hastane Birlikleri Değerlendirme Toplantısı'ndaki konuşmasında, kamu hastane birliklerinin çok tartışıldığını, bazı meslek örgütleri ve muhalefetin bununla ilgili ''yanlış bilgiler pompalamaya çalıştığını'' söyledi.
 
Sağlık Bakanı Akdağ, ''Kamu hastane birlikleri ile sağlık hizmetlerinin tamamen özelleştirileceği, ücretli hale geleceği iddiası tam bir safsata. Tam tersine kamu hastane birlikleri, kamu hastanelerinin daha kuvvetlenmesini, vatandaşa verilen hizmetin daha mükemmel hale getirilmesinin araçlarından birisi'' dedi.
 
''Vatandaşın A sınıfı hastanelerden yararlanamayacağı'' iddiasının da gerçek dışı olduğunu vurgulayan Akdağ, bu sınıflandırmanın değerlendirmeye ilişkin olduğunu, bütün hastanelerin A sınıfında olması arzusunu taşıdıklarını ifade etti.
Yorumlar (1)
adil türk 8 yıl önce
Torpille işe yerleştirenler öyle yan gelip yatamaz.Hizmeti aksattığı gibi kapıdışarı atılır.Buda hizmet açısından iyi olur.Gerçek hizmet edenler orada kalır.Hastalar rahat eder.Helal para kazanmak istiyorsan mesleğini seveceksin ve 4*4 lük yapmaya çalışacaksın.Yoksa işsiz gezen birsürü kaliteli işsiz var.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@