Bakan Koca'dan tam kapanma açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, tam kapanmanın başlamasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Koca, "Vatandaşlarımızdan destek bekliyoruz. Bayramı bayram gibi yaşamak istiyoruz." dedi.

Sağlık 30.04.2021, 12:59
Bakan Koca'dan tam kapanma açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Antalya'da açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca'nın konuşmasından öne çıkanlar:

''Tam kapanmanın vaka sayılarını düşürmesini umuyoruz. 14 aydır büyük bir mücadele verdiğimiz salgında yeni bir pik dönemi yaşadık. Alınan kısıtlamalarla bir miktar düşüş sağlansada istediğimiz düzeyde olmadı. düşüş hızını azaltmak için tam kapanma bir zaruriret halini aldı. Bayramı, bayram gibi yaşamak istiyoruz. Vaka değişim hızlarını vaka oranlarını iller bazında her hafta edüzenli olarak yayınlamaktayız. 

Bugün Antalya'yı bu anlamda detaylarıyla değerlendireceğzi. Hedefimiz alacağımız tedbirlerle hasta sayısını ve hastane yükümüzü her geçen gün azaltmak. Salgınla mücadelede bildiğiniz gibi filyasyonun önemi büyk. Bu sistemi dünyada etkin şekilde uygulayabilen nadir üülkelerden biriyiz. Antalya'da son bir haftada vaka sayısında yüzde 35 oranında azalma göründü. Antalya'da yatak doluluk oranımız yüzde 47.7'ye yoğun bakım doluluk oranımız ise yüzde 66.3'e düşmüş oldu. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Berat 5 ay önce
Sen ne anlatıyon lafontenden masallar İngiltere de millet futbol maçlarına gidiyor bu gelmiş onu çok iyi yapıyoruz bunu çok iyi yapıyoruz ne yapıyorsun bilim adamı diye geçinen profesörlerimizde 13 aydır devletten maaş alıp maske mesafe temizlikten başka bir şey dedikleri yok hani Nisan sonunda yerli aşı çıkıyordu fahrettşn efendi işimiz gücümüz yalan dolan sizle bu ülke bir arpa boyu yol almaz bu kadar açık ve net bir sitemde size haber 61 bakalım bunu yayınlayabilecrkmisiniz hadi göreyim sizi yüreğiniz varmı ????

Gelişmelerden Haberdar Olun

@