1 milyonuncu doz aşı Karadeniz'de yapıldı

Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabından bugün 1 milyon 405 bin 579 doz aşı yapıldığını duyurdu. Koca, 1 milyonuncu doz aşının Artvin'de uygulandığını belirtti.

Sağlık 30.07.2021, 11:57 30.07.2021, 12:05
1 milyonuncu doz aşı Karadeniz'de yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Bugün 1 milyon 405 bin 579 doz aşı uygulandı" dedi.

Bakan Koca, koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan aşılama çalışmalarıyla ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Bugün 1 milyon 405 Bin 579 doz aşı uygulandı. Yarın sabah yeni randevularla bu sayıyı aşalım" ifadelerini kullandı.


1 MİLYONUNCU DOZ AŞI YUSUFELİ'DE YAPILDI

Bakan Fahrettin Koca, yaptığı açıklamanın devamında 1 milyonuncu doz aşının Artvin'de bulunan Yusufeli Devlet Hastanesi'nde uygulandığını açıkladı. Koca, yaptığı açıklamada "Bugünkü 1 milyonuncu doz aşı. Aşı yaptıran: Kadir Emir, 35 yaşında. Aşıyı yapan Hemşire: Servet Şahin. Aşıdan sorumlu hekim: Feyza Yegin. Aşının uygulanma zamanı: 15.50. Yer: Yusufeli Devlet Hastanesi" ifadelerini kaydetti.

1 milyonuncu doz aşı Karadeniz'de yapıldıTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Ali Papa 2 ay önce
Aşı kadar önemli bir husus ta maske konusu.Usule uygun maske kullanımının bulaşı önlemedeki faydası kesin.Eşim, oğlumun tayini nedeni ile zorunlu olarak gittiği Bursa da bindiği şehir içi belediye otobüsünde,maskesiz binen bir çifte uyarıda bulunduğu bir çiftin verdiği cevabı anlattı.Biz daha bugün aşımızı olduk demiş.Eşimin ısrarı ile maske takmışlar.Buradaki ilk önemli olan şoförün ,maskesiz yolcu alması.İkincisi 2.nci dozdan sonra bir süre geçmeden ,bir fayda sağlanamaması.Uzunca bir süre ,maske denetimi ciddi bir şekilde yapıldı.Son zamanlarda ise gayri ciddi bir denetim var.Yollarda maskesiz çok insan var vede daha tehlikelisi ,yollarda sigara içip ,metrelerce ileriye duman üfleyenler var .Bu dumanla her türlü virüsün bulaşma riski de çok yüksek.Restaurant,bar ve cafelerde ( bir elin parmaklari kadar yer hariç) önlem ,mesafe hak getire.ÇOk kişi hasta olana kadar bana birşey olmaz havasında .Aşı olmayanlara yönelik ,kısıtlamalar hala gündemde yok.Guvenip gittiğimiz hastanelerde bile binlerce sağlık çalışanı, aşı karşıtı vede aşısız .Salgın yönetimi maalesef yetersiz.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@