7m

7m

hyundai

Yolları kardan kapanan Rizelinin 112 oyunu

Rize'de "Kardan kapanan yolları açılsın" diye 112'ye "Hastam var" ihbarında bulunuyorlar.

Rize 18.01.2022, 10:19 18.01.2022, 10:24
Yolları kardan kapanan Rizelinin 112 oyunu

Rize’de yaşanan yoğun kar yağışı nedeniyle kırsal kesimlerde sağlık ekipleri hastaya ulaşımda zor anlar yaşarken, bazı vatandaşlar ise köy ve mahalle yollarının açılması için 112 Acil Çağrı Merkezi’ne asılsız hasta ihbarında bulunduğu ortaya çıktı.
Önceki gün başlayarak şehri etkisi altına alan kar yağışı hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor. Rize merkezde 1 köy yolu olmak ulaşıma kapanırken, Ardeşen’de 4, Çamlıhemşin’de 10, Güneysu’da 1, Hemşin’de 1, İkizdere’de 19 ve Pazar’da 12 olmak üzere 48 köy yolu ulaşıma kapandı.
Hal böyleyken 112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbarlar üzerine sağlık ekipleri hastalara özellikle kırsalda ulaşmak için zor anlar yaşıyor. Karın içerisinde uzun mesafe yürümek zorunda kalan sağlık ekipleri hastalara güçlükle ulaşıyor. Ambulansın çıkamadığı yerlerde ise Rize Özel İdaresi ekipleri tarafından önce yol açılıyor sonrasında ambulans hastanın bulunduğu bölgeye ulaşmaya çalışıyor.
Öte yandan Özel İdare Ekipleri’nin ambulansın yolunu açmasını fırsata çevirmeye çalışan bazı vatandaşların ise yollarının açılması için 112 Acil Çağrı Merkezi’ne sahte hasta ihbarında bulunduğu da öğrenildi. Sahte ihbarda bulunan vatandaşların yolu Özel İdaresi Ekipleri tarafından açılarak eve ulaşan sağlık ekipleri hasta olmadığını görünce geriye dönmek zorunda kalıyor.

3


Yorumlar (9)
Davut 4 ay önce
Devlet görevlilerine kurulan bu tuzak ile pkknın kurduğu tuzaklar arasında ben bir fark göremiyorum. Bu devlet bizim başka devletimiz yok, onların canı yansa Allah korusun birine zarar gelse bunun hesabını kim verecek?
vatansever 4 ay önce
Bunu yapanlar insan değil, sana ulaşmaya çalışırke gidemediği gerçek hastaların hakkını nasıl ödeyeceksiniz
ömer61 4 ay önce
ziniya bunlar tespit edilip en ağar ceza almalarını sağlamak gerek..
fatih 4 ay önce
erdoğanın hemşerileri normaldir.
usta 4 ay önce
ayıpdır günahdır be.
Emre 4 ay önce
bize yakışan hareketler
vatandaş 4 ay önce
buda insan he mi
taraftar 4 ay önce
ben olsam o yolu tamamen kapatırım
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@