banner526

banner533

banner513

Üniversiteliler elektromobil araç üretti

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin, yüksek verimliliğe sahip elektromobil araç ürettiği bildirildi.

Rize 02.11.2017, 21:50
Üniversiteliler elektromobil araç üretti
Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ersen Beyatlı öncülüğünde, Mühendislik Fakültesi öğrencileri Berkan Emre İnce, Bünyamin Mete, İbrahim Buldu, Emrah Kapukaya, Raşit Aladağ, Furkan Sarı, Ayetullah Boztaş, Abdullah Bozkurt ve Aydan Burcu Başer'den oluşan 'ATMACA' adlı ekibin, nisan ayında üretim çalışmalarına başladıkları yüksek verimliliğe sahip bir elektromobili dört ay içerisinde tamamladıkları belirtildi.

Üretimi tamamlanan aracın, TÜBİTAK tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenen Uluslararası Alternatif Enerjili Araç Yarışları'nda üniversiteyi temsil ettiği belirtilen açıklamada, ATMACA ekibinin ürettiği araçla yarışmada 51 üniversite takımı arasında 18'inci olduğu kaydedildi.
Üniversiteliler elektromobil araç üretti

Açıklamada, Kocaeli Körfez Pisti'ndeki yarışmada 3 gün boyunca süren detaylı teknik kontrollerden başarı ile geçen 'ATMACA' ekibinin iki eleme aşamasını da geçerek 27 Ağustos'ta gerçekleştirilen ana yarışmaya katılmaya hak kazandığı anlatıldı.

Açıklamada, "30 tur üzerinden gerçekleştirilen ana yarışmada, 100 kilometrede 1,4 lira değerinde yakıt tüketimine sahip 'ATMACA Elektromobil', bu alanda uzun yılların deneyimine ve çok büyük imkanlara sahip pek çok rakibinin önünde 18'inci olarak yarışmayı tamamlamayı başardı." ifadesine yer verildi.
Yorumlar (1)
Mühendis 3 yıl önce
Üst devrelerim seviyoruz sizi :))

Gelişmelerden Haberdar Olun

@