Rizeli öğrencilerden duyarlı davranış

Rize'de eğitim öğretim hayatına bu yıl başlayan Şehit Erhan Dural Kız İmam Hatip Lisesi öğrencileri, Arakan için yardım kampanyası düzenledi.

Rize 17.11.2017, 15:16
Rizeli öğrencilerden duyarlı davranış

Okul bünyesinde faaliyet gösteren Kızılay ve Sosyal Yardımlaşma Kulübü ‘’Arakan'a hayat olalım’’ sloganından yola çıkarak Rize Kızılay Şubesi ile Arakan için yardım kampanyası düzenledi.

Kampanyanın koordinatörlüğünü yürüten Kızılay ve Sosyal Yardımlaşma Kulübü rehber öğretmeni Marife Özay, toplanan yardımın Rize Kızılay Şubesi Genel Hizmet yöneticisi Serkan Şenkaya’ya teslim ederken ‘’ Verdikleri desteklerden dolayı okulumuz öğrencilerine, velilerimize ve tüm mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Umuyorum ki topladığımız bu yardım Arakan’ daki kardeşlerimizin yarasına az da olsa merhem olur.’’ dedi.

Kızılay Rize Şubesi Genel Hizmet Yöneticisi Serkan Şenkaya; ‘’Bu güzel davranışınızdan dolayı Şehit Erhan Dural Kız İmam Hatip Lisesi’ nin tüm öğrencilerini, velilerini ve öğretmenlerini kutluyorum. Okullarımızda bu tarz hassasiyetleri görmek yarınla umutla bakmamızı sağlıyor, daha istekli ve daha azimli çalışmamıza vesile oluyor.’’ dedi. Şehit Erhan Dural Lisesi kurucu müdürü Yaşar Keskin;  ‘’Bizim kültürümüzde tarih boyunca mazlumun yanında olmak var. Bizim kültürümüzde yardıma muhtacın yarasına merhem olmak var. Bizim kültürümüzde dünyanın neresinde olursa olsun insana değer katmak var. Ki bu yüzden ülkemiz bu kültürel mirasın gereği olarak tüm dünya da en çok yardıma koşan ülke olmuştur. Ben de bu noktada tüm öğrencilerime, velilerime ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.’’ dedi.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@