alexa metrics

banner560

banner572

tuvturk

Rizeli'nin fatura isyanı sosyal medyanın gündemine oturdu

Rizeli bir vatandaş, yüksek gelen elektrik faturası hakkında bir video çekip tepki gösterdi. Rizeli vatandaşın videosu kısa sürede viral oldu ve sosyal medyanın gündemine oturdu.

Rize 04.11.2021, 20:02

Son dönemde üst üste gelen zamlar vatandaşın bir numaralı gündemi olmaya devam ediyor. Başta akaryakıt olmak üzere enerji ürünlerine ve temel tüketim maddelerine gelen zamlar, vatandaşın tepkisine yol açıyor.

Rizeli bir vatandaşın yüksek gelen elektrik faturasına tepkisi olay oldu. Bir video çekip sosyal medyadan paylaşan vatandaş, 409 liralık elektrik faturasına isyan etti.

"EV BEYOĞLU'NUN ARKA SOKAKLARI GİBİ"
Basit sıradan bir vatandaş olduğunu söyleyen Rizeli, çektiği videoda, "Bu ayki elektrik faturası 409 lira. Emre sen siyasetten uzak dur, siyasi konulara girme diyorlar. Siz insan değil misiniz? Vatandaş önceden gireni bir şekilde çıkartıyordu borç harç. Bu faturaları gören adamın psikolojisi bozuluyor. Evde 4 tane ampulü iptal ettim. Ev Beyoğlu'nun arka sokakları gibi." ifadelerini kullandı.

İKİNCİ BİR VİDEO DAHA PAYLAŞARAK İDDİALARA YANIT VERDİ
Paylaştığı videoda söylediklerinin üzerine tepkiler alan Rizeli vatandaş, köylerde faturaların 3 aylık düzenlendiği, 409 liralık faturasının da 3 aylık tutar olduğu iddiaları üzerine ikinci bir video paylaşarak iddialara cevap verdi.

Rizeli vatandaş, "2-3 aylık faturayı 1 aylık fatura gibi gösteriyormuşum. Ben yalan konuşuyormuşum. Köylere 3 aylık fatura geliyormuş. Öncelikle ben Ortaköy Mahallesi'ndeyim. Bak burada ne yazıyor: 1.10.2021- 2-11.2021. Ama görseniz de duysanız da inanmıyorsunuz. Şofben var mı evde diyorlar. Cumadan cumaya yıkanıyoruz artık. O raddeye geldik ama bunu kimseye inandıramıyorum.Böyle bir şey olamaz." dedi.

Sondakika


Yorumlar (12)
dev 1 ay önce
İnanmazlar kardeşim inanmazlar. Özellikle haram yiyenler hiç inanmazlar. Çünkü onların kalpleri ve vicdanları mühürlüdür. Kalpleri cüzdanlarında ve çıkarlarında atar. İnanmazlar
İsmail 1 ay önce
Sıradan 2 çocuklu bir aileyim elektrik faturam 400 tl lüks hiçbirşeyim yok ( haaa arabam var ) su faturam 100 tl. Gerisini herkes biliyor. Hala Yaşasın kral diyenlere hakkım varsa haram olsun.
YAŞASIN KRAL 1 ay önce
sonuna kadar AKP..
don bas 1 ay önce
yola devam,oylari AKP ye vermeye devam. bes mütahiti daha cok zengin etmeyede devam.
türbedar 1 ay önce
chp yemi oy verelim kardeş,yada yancısı hdp yemi,,sen söyle hangisine oy verelim, bende zamlardan dert yanıyorum,buna rağmen sonuna kadar AKP diyorum.
HALİL 1 ay önce
Bugün 1 paket sigara 1 litre yağ 1 kilo kuru fasulye çocuğa 1 cips 1 çikolataya 110 TL ödedim uçuyoruz Avrupa bizi kıskanıyor huloggggg meeeeee
Zeynep 1 ay önce
Cips temel ihtiyaç değil. Üstelik sağlığa zararlı.
Galanimadan Osman 1 ay önce
409 TL lik elektrik mi harcanir ? Bunun bunun Kilowatti belli... ne harcadigin belli.. Neyin davasi ?
kadir 1 ay önce
hadi ordan troll seni. hiçbir şey yakmasan 250 tl fatura geliyor. bunun ancak 50 lirası kullanım. yok jkayıp kaçak bedeli, yok trt payı, yok bilmemne harcı, yok şirkete sübvansiyon. bir siyasi partiyi savunacağım diye insanlığından taviz verme. siyasetçiler gelip geçici. insanlık baki!!
adilhan 1 ay önce
devlet acil önlem almalı bu vatandaş 10 tl yapmadı doları, ama bedeli vatandaş ödüyor, hep dış güç yaptı pandemi yaptı o yaptı bu yaptı, suriyelilerin masrafını neden avrupa devletleri ödemiyor soruyorum, ödemiyorsa avrupaya neden gönderilmiyor, bu ülkenin bu kadar masrafı kaldıracak gücü var yok bu başka mesele biz 50 milyar doları avrupa için ödedik onlarda bize 3 milyar euro verdi kabul ettik eywAllah, bu mu şimdi siyaset cocuk inanmaz buna yahu
atilla 1 ay önce
Siyasal islam nasıl gençler eğleniyor muyuz.
Haci Bumbala 1 ay önce
Diline ve yüreğine sağlık.
Halk kimdir ?Halk sensin.Anlayana!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@