Rizeli annenin sözleri yürekleri dağladı "Kızım ölmedi..."

Ölen kızının oyuncak bebeğini 'Fatma' diye bağrına basıyor

Rize 24.08.2017, 13:55
Rizeli annenin sözleri yürekleri dağladı "Kızım ölmedi..."

Rize'de iki yıl önce 2.5 yaşındaki çocukları Recep Ali gibi önceki gün de 2 yaşındaki kızları  Hayrünnisa  balkondan düşüp ölen Fatma ve Dilaver Özcü çifti olayın şokunu yaşıyor. Kızının öldüğüne bir türlü  inanamayan Fatma Özcü, onun oyuncak bebeğini 'Fatma' diye bağrına basıp gözyaşı döküyor.

Kentin Müftü Mahallesi Akın Apartmanı B Blok’ta önceki gün Fatma ve Dilaver Özcü çiftinin kızları Hayrünnisa, annesi içerde iş yaparken oyun oynamak için balkona çıktı. Bir ara balkondan sarktığı sanılan Hayrünnisa, beşinci kattaki balkondan betan zemine düştü. Ağır yaralanan Hayrünnisa Özcü, kaldırıldığı Rize Devlet Hastanesi’nde doktorların tüm çabasına karşın yaşamını yitirdi.

İki yıl önce oturdukları Çaykent Beldesi Kokulukaya'da ikinci kattaki evlerinin balkonundan düşün ölen 2.5 yaşındaki oğulları Recep Ali gibi kızları Hayrünnisa'nın da yine balkondan düşüp ölmesiyle Fatma ve Dilaver Özcü çifti şoka girdi.

Kızının öldüğüne bir türlü inanamayan  Fatma Özcü, kızının oyuncak bebeğini bağrına basarak, "Bir şey olmadı bakın kızım burada. Ayakkabıları, biberonu ve eşyaları burada. Kızıma bir şey olmadı” demesi yürek dağlıyor.

Dilaver Özcü de iki yıl arayla iki çocuklarının balkondan düşerek ölmesinden acısını yaşadıklarını, şimdi 5 yaşındaki oğulları Orkun ile yaşama tutunmaya çalışacaklarını söyledi. Başsağlığına gelenlere acılarının büyük olduğunu söyleyen Dilaver Özcü, "Daha önce de 2.5 yaşındaki oğlum, tabureyi alıp balkona çıkmıştı ve oradan düşerek hayatını kaybetmişti. O zaman çocuğumu yerde ben bulmuştum. Bu kez annesi olayı fark edip yerde Hayrünnisa'yı gördü. Acımız dayanılacak gibi değil" diye konuştu.




Yorumlar (2)
İlker Türk 3 yıl önce
Allah sabır versin de iki çocuğun da aynı şekilde ölmesi ailenin ihmali gibi.
Yücel 3 yıl önce
Allah'ım sabır versin.cok kötü bir durum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@