banner556

Rize'ye giden sürücüler bunu da yaptı! Kontrol noktalarını aşmak için...

Rize Valisi Kemal Çeber, kontrol noktalarını aşmak isteyenlerin, WhatsApp grupları ile haberleştiklerinin tespit edildiğini açıkladı.

Rize 04.04.2020, 12:49
Rize'ye giden sürücüler bunu da yaptı! Kontrol noktalarını aşmak için...

Rize Valisi Kemal Çeber, koronavirüs tedbirleri kapsamında kent girişlerinde oluşturulan kontrol noktalarını aşmak isteyenlerin, aralarında oluşturdukları WhatsApp grupları ile haberleştiklerinin tespit edildiğini açıkladı. Vali Çeber, ‘Şu köyden geçin orada uygulama yok veya varış noktasına 2 saat kala şu ilacı için, ateşiniz düşüyor, kontrole yakalanmıyorsunuz' gibi örnekleri maalesef görüyoruz. Bir taraftan da bunlarla mücadele ediyoruz” dedi.

Rize Valisi Kemal Çeber, koronavirüs tedbirleri kapsamında kent girişinde oluşturulan noktalarda polis, jandarma ve sağlık ekiplerinin kontrollerde bulunduklarını söyledi. Kontrol noktalarını aşmak isteyenlerin çeşitli yollara başvurduklarını anlatan Vali Çeber, Karadeniz'e gelenlerin aralarında WhatsApp grupları oluşturduklarını tespit ettiklerini açıkladı.

Vali Çeber, “WhatsApp grupları oluşturulmuş. İstanbul'dan Ankara'dan, Bursa'dan Karadeniz'e gelenler birbirleri ile haberleşiyor. Aralarında ‘gece şu köyden geçin, oradaki uygulama gevşek’ veya ‘şu stabilize yoldan giderseniz uygulama yok, rahat geçersiniz’ diye yazışıyorlar. ‘Buradan giderseniz kontroller gevşiyor, şuralarda uygulama noktası’ diye yazanlar da var. Hatta ‘varış noktasına 2 saat kala şu ilacı alınca ateşiniz düşüyor, kontrole yakalanmıyorsunuz’ gibi örnekleri maalesef görüyoruz. Bir taraftan da bunlarla mücadele ediyoruz” ifadelerini kullandı.

'KEYFİ SEYAHATA İZİN YOK'

Devam eden bir hayat olduğunu, bazı tedarik zincirinde çalışanların sokağa çıkmak zorunda kaldıklarını söyleyen Vali Çeber, “Bizim devam ettirmek zorunda olduğumuz bir yaşamımız var. İlaç, gıda ve hijyen maddesi ile bu işleri yapan insanlar lazım. Tedavi ihtiyaçları nedeniyle doktor kararıyla sevk edilenler, birinci derece yakınları vefat eden veya ağır hastalığı olanlar, son on beş gün içerisinde gelmiş olduğu yerde kalacak yeri bulunmayanlar ve hizmetinin devamına ihtiyaç duyulan üst düzey kamu görevlileri var. Kamu hizmeti yürütenlerin görevleri çerçevesinde seyahat etmeleri gereken kişiler haricinde seyahatlere izin verilmiyor. Keyfi olarak seyahate çıkanlara uyarılarda bulunuyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (14)
Doktor TS 11 ay önce
Gerçekten kontrol noktasından geçebilmek için ilaç içip ateşini düşüren varsa alenen 'VATAN HAİNİ'dir..
fatih 11 ay önce
şu cahillerin yaptıklarına bakarmısınız bunların yüzünden ülkenin sonu gelecek.
Sultan 11 ay önce
Rezil insanlar sevlet ne icin ugrasiyor mulletin sucu ne kac gundur eve tikilmis ya olenler.bunlara haktir herturlu bela Allah bildigi gibi yapsin onlari.
Mustafa61 11 ay önce
İbreti alem cezalar verilsin ki bu karaktersiz bencil beyinler başkalarına ders olsun
İsmail Hakkı ersayın 11 ay önce
Yahu, bunlar mültecımı kı .Neden,kimden kaçiyorlarsa zs
Rizeli 11 ay önce
Hayırdır haber61 rizelileri karalamanın peşinde misiniz sürekli Rize ile ilgili salak haberler yapıyorsunuz
Rize53 11 ay önce
Dostum haberi okudun mu sen? Rize valisi açıklama yapmış neyin kafasını yaşıyorsun.
LAZRAİL53 11 ay önce
AZCİK delikanlı olun haber kaynağı dogrumu,yanlismi bakmadan yorum yapıyorsunuz sizde AZCİK delikanlilik olsa Rizeli SAYİN CUMHUR BADKANİMİZİN YAPTİGİ YOLLARDA GİDİP GELİYORSUNUZ ONUN HATRİNA KOTU YORUM YAPİLMAZ..İSİNİZ GUCUNUZ RİZEYE NASİL PİSLİK ATARİZ..
Korona 11 ay önce
Haber kaynağı Rize valisi :) Sen valiye yalancı mı diyorsun şimdi?
61 11 ay önce
Yaw he he. Bizde yedik, Boş işleri bırakın
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@